برنامه چین برای توسعه شبکه پهنای باند اینترنت

برنامه چین برای توسعه شبکه پهنای باند اینترنت به گزارش فیکس سرور چین شش ماهواره مخابراتی کوچک را به فضا پرتاب کرد که وظیفه این ماهواره ها ایجاد نخستین شبکه اینترنت باند پهن این کشور در مدار نزدیک زمین است.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از چاینادیلی، ماهواره مخابراتی یک ماهواره مصنوعی است که سیگنال های ارتباط از راه دور رادیویی را از راه یک ترانسپوندر و رله تقویت می کند. این ماهواره یک کانال مخابراتی بین یک فرستنده منبع و یک گیرنده در مکان های مختلف روی زمین به وجود می آورد. از ماهواره های مخابراتی برای تلویزیون، تلفن، رادیو، اینترنت و کاربردهای نظامی استفاده می شود. این ماهواره ها که بوسیله ی یک شرکت خصوصی سازنده ماهواره در پکن به نام "GalaxySpace" طراحی و ساخته شده است، سوار بر موشک لانگ مارچ ۲ سی و در ساعت ۲: ۰۱ پس از ظهر روز شنبه از مرکز پرتاب ماهواره شیچانگ در استان سیچوان به مدار نزدیک زمین در ارتفاع حدود ۵۰۰ کیلومتری از زمین پرتاب شدند.
وزن هر یک از این شش ماهواره حدود ۱۹۰ کیلوگرم است و ظرفیت انتقالی معادل ۴۰ گیگابایت در ثانیه در باندهای مختلف را دارند.
این ماهواره ها با مجموعه ماهواره "GalaxySpace ۱" که در ژانویه ۲۰۲۰ پرتاب شد، کار خواهند کرد تا یک شبکه مخابراتی آزمایشی به نام "صورت فلکی عنکبوت کوچک"(Mini Spider Constellation) تشکیل داده و فناوری های اینترنت باند پهن این کشور را ارتقا دهند.
به قول مهندسان، در این شبکه آزمایشی هر بار که کاربران با پایانه هایی مانند تلفن همراه و لپ تاپ و از راه ایستگاه های زمینی به سیستم ماهواره ای متصل شوند، ۳۰ دقیقه و بدون توقف به اینترنت باند پهن دسترسی خواهند داشت.
GalaxySpace ۱ که به شکل گسترده بعنوان نخستین ماهواره با قابلیت نسل پنجم شبکه تلفن همراه یا ۵جی(۵G) این کشور در نظر گرفته می شود، آزمایش های گوناگونی را در مدار با ایستگاه های زمینی انجام داده است و به صورت موثری سبب ارتقا بخش تحقیقات و توسعه فناوری اینترنت مبتنی بر ماهواره شده است. GalaxySpace ۱ همچنان در مدار فعال است و قدرتمندترین ماهواره مخابراتی مدار نزدیک زمین چین بشمار می رود و همینطور بزرگترین فضاپیمایی است که بوسیله ی یک شرکت خصوصی چینی ساخته شده است.
در آینده نزدیک، GalaxySpace می خواهد یک سیستم ماهواره ای تجاری در مدار نزدیک زمین با پوشش جهانی بسازد که اینترنت باند پهن و سایر خدمات مخابراتی را عرضه خواهد کرد.
منبع:

1400/12/17
11:19:26
0.0 / 5
355
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین