مأموریت موشک ناسا جهت بررسی منشأ بادهای خورشیدی

مأموریت موشک ناسا جهت بررسی منشأ بادهای خورشیدی ناسا برای پرتاب موشک خود برنامه ریزی می کند که مقرر است منشأ بادهای خورشیدی را مورد بررسی قرار دهد.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از ناسا، جو یا تاج خورشید، در اثر فعالیت می درخشد. شعله های خورشیدی و خروج جرم از تاج خورشیدی، ذرات پرانرژی را به فضا می فرستند و تاج به صورت مداوم، باد خورشیدی را منتشر می کند.
همان گونه که بادهای روی زمین متفاوت هستند، بادهای خورشیدی که خورشید را ترک می کنند هم با سرعت های متفاوتی حرکت می کنند. از سرعت ۷۰۰ هزار مایل در ساعت که بادهای خورشیدی آهسته نامیده می شوند گرفته تا بادهای سریع که با سرعت ۱/۷ میلیون مایل در ساعت حرکت می کنند.
بادهای خورشیدی در تعامل با جو زمین امکان دارد در ارتباطات، سیگنال های GPS و شبکه های انرژی الکتریکی تداخل ایجاد کنند.
ناسا از هفتم مارس، برای انجام دادن آزمایشی معروف به "پراکندگی هلیوم در تاج و هلیوسفر" یا "هرشل"(HERSCHEL) آماده خواهد بود. در این آزمایش، منشأ بادهای خورشیدی آهسته و تغییرات فراوانی هلیوم در تاج خورشیدی مورد بررسی قرار خواهد گرفت و پژوهش های آینده در مورد خروج جرم از تاج خورشیدی و سایر پویایی های خورشید را تسهیل خواهد نمود. دکتر "ساموئل تون" (Samuel Tun)، پژوهشگر "آزمایشگاه تحقیقات نیروی دریایی آمریکا"(NRL)، پژوهشگر ارشد این پروژه است.
این پژوهش، به "جان هرشل"(John Herschel) ادای احترام می کند که با اکتشافات خود در مورد "دنباله دار هالی"(Halley’s comet) سبب شد تا فرضیه حضور یک نیروی دافعه که حالا به نام باد خورشیدی شناخته می شود، مطرح گردد.
پروژه هرشل با موشک "بلک برنت آی ایکس"(Black Brant IX) ناسا و از منطقه آزمایشی "WSMR" در نیومکزیکو پرتاب خواهد شد.
منبع:

1400/12/14
22:05:21
0.0 / 5
319
تگهای خبر: ارتباطات , پژوهش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین