توشیبا به دو شرکت تقسیم می شود

توشیبا به دو شرکت تقسیم می شود فیکس سرور: توشیبا با لغو برنامه قبلی برای تقسیم به سه شرکت که با مخالفت شدید سهامداران کنشگر روبرو شده بود، اعلام نمود به دو شرکت تقسیم خواهد شد و داراییهای غیراصلی را به فروش می رساند.به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، توشیبا در اطلاعیه ای در توکیو اعلام نمود این غول فناوری ژاپنی تصمیم دارد کسب وکار دستگاهها را که شامل نیمه رساناهاست، جدا و بصورت یک شرکت جداگانه به ثبت برساند. این شرکت طرح قبلی برای جداسازی کارهای زیرساخت را کنسل کرد و این فعالیتها همچنان تحت نام توشیبا ادامه پیدا می کند. تقسیم توشیبا به دو شرکت ارزانتر و روانتر از طرح قبلی خواهد بود.

توشیبا همین طور شرکت توشیبا تِک (Toshiba Tec Corp) که کسب وکار تجهیزات الکترونیکی توشیبا است را بعنوان یک کسب وکار غیراصلی مشخص کرد اما درباب فروش این کسب وکار حرفی نزد.

این شرکت همین طور از ۳۰۰ میلیارد ین (۲.۶ میلیارد دلار) سرمایه اضافی برای سوددهی به سهامداران ظرف مدت دو سال استفاده خواهدنمود.

سهام شرکت تراشه حافظه کیوشیا هولدینگز کورپ (Kioxia Holdings Corp) همچنان در اختیار توشیبا خواهد بود اما این شرکت به دنبال کسب درآمد از این سهام و پرداخت عایدی به سهامداران است. کیوشیا به دنبال عرضه اولیه عمومی سهام بوده اما گزارش شده است که مذاکراتی برای ادغام با شرکت وسترن دیجیتال داشته است.

سهام توشیبا افتی که ابتدای معاملات روز دوشنبه داشت را جبران کرد و بعد از اعلام برنامه جدید، ۴.۵ درصد صعود کرد. ارزش سهام توشیبا تِک هم ۱۵ درصد صعود کرد که بزرگترین افزایش از سال ۲۰۱۶ بود.

ساتوشی تسوناکاوا، مدیرعامل توشیبا در اطلاعیه ای اظهار داشت: بعد از تعامل با سهامداران کلیدی و بررسیهای تکمیلی بیشتر، به این نتیجه رسیدیم که توشیبا به دو شرکت مستقل تقسیم شده و داراییهای فرعی خودرا در جهت منابع بلندمدت واگذار کند.

توشیبا زمانی یکی از محترم ترین شرکتهای ژاپن بود اما سالهاست به سبب رسواییها و اشتباهات مدیریتی مکرر در وضعیت بحران سر می کند. این شرکت حافظه فلش برای رایانش را ابداع کرد اما برای پرداخت هزینه توسعه ناموفق نیروی هسته ای، کنترل کسب وکار نیمه رسانای خودرا فروخت. این توافق در را به روی سرمایه گذاران کنشگری باز کرد که به دنبال تغییر در توشیبا بودند.

تسوناکاوا سال قبل گفته بود بر این باور است که تقسیم توشیبا به سه بخش زیرساخت، تراشه های حافظه و دستگاههای الکترونیکی به نفع سهامداران این شرکت است. اما برخی از بزرگترین سهامداران توشیبا به شدت با این برنامه مخالفت کردند.

بر اساس گزارش رویترز، توشیبا همین طور ۵۵ درصد سهم در شرکت توشیبا کریر را به شرکت کریر گلوبال به مبلغ حدود ۱۰۰ میلیارد ین خواهد فروخت.

منبع:

1400/11/19
23:04:45
0.0 / 5
478
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین