اسپیس ایکس ماهواره شناسایی جدیدی را پرتاب کرد

اسپیس ایکس ماهواره شناسایی جدیدی را پرتاب کرد به گزارش فیکس سرور شرکت اسپیس ایکس مأموریت NROL-87 را سوار بر موشک فالکون ۹ به فضا فرستاد.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از ان اس اف، اسپیس ایکس یک ماهواره جاسوسی (spy satellite) ایالات متحده را (۲ فوریه) در دومین پرتاب از سه پرتاب برنامه ریزی شده در یک بازه زمانی چهار روزه به مدار زمین فرستاد.
اسپیس ایکس مأموریت پرتاب دفتر ملی شناسایی-۸۷ (NROL-87 ) را برای دفتر ملی شناسایی(NRO) پرتاب کرد. مأموریت پرتاب دفتر ملی شناسایی-۸۷ سوار بر موشک فالکون-۹ اسپیس ایکس و از پایگاه "SLC-4E" در پایگاه نیروی فضایی وندنبرگ در کالیفرنیا پرتاب شد. این پرتاب ۲ فوریه در ساعت ۱۲: ۲۷ پس از ظهر به وقت منطقه زمانی اقیانوس آرام (۲۳: ۵۷ به وقت تهران) رخ داد.
مأموریت "NROL-87" دومین مأموریت از سه ماموریتی است که برای پرتاب این هفته برنامه ریزی شده است. این مأموریت پنجمین پرتاب کلی اسپیس ایکس در سال و نخستین پرتاب از وندنبرگ بود. این پرواز از یک تقویت کننده کاملاً جدید به نام B1071 بهره می برد.
پایگاه اسپیس دراین باره نوشت: حدود هشت دقیقه از پرتاب، مرحله نخست موشک فالکون ۹ در منطقه فرود ۴ وندنبرگ فرود آمد و به زمین بازگشت و در همان زمان مرحله فوقانی موشک به حمل NROL-87 به مدار ادامه داد. معلوم نیست این ماهواره جاسوسی در آنجا چه خواهد نمود. فعالیت ها و ابزارهای آن مانند بیشتر فضاپیماهای دفتر ملی شناسایی طبقه بندی شده است.
دفتر ملی شناسایی یک سازمان دولتی است که بخشی از وزارت دفاع ایالات متحده است. دفتر ملی شناسایی از زمان تشکیل آن در سال ۱۹۶۱ مسئول ماهواره های شناسایی ایالات متحده است. هر سال، دفتر ملی شناسایی محموله های جدیدی را به فضا پرتاب می کند و مأموریت های بیشتری امسال بعد از NROL-87 پرتاب خواهد نمود.
ماهواره شناسایی (reconnaissance satellite) یا ماهواره اطلاعاتی که به صورت غیررسمی و عام بعنوان ماهواره جاسوسی هم از آن یاد می شود، یک نوع ماهواره دیدبانی زمین یا ماهواره مخابراتی است که برای منظورهای نظامی یا شناسایی استفاده می شود.


1400/11/15
13:30:18
0.0 / 5
450
تگهای خبر: سئو
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین