آخرین دیدار با کپسول دراگون

آخرین دیدار با کپسول دراگون به گزارش فیکس سرور آژانس فضایی اروپا با انتشار تصاویری در صفحه اینستاگرام خود نوشت: تصویر دراگون مورد نظرتان را انتخاب کنید.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، فضانوردان حاضر در ایستگاه فضایی بین المللی با یک محموله علمی و سخت افزار ۲۰۰۰ کیلوگرمی در روز یکشنبه ۲۳ ژانویه خداحافظی کردند و این کپسول کارگو دراگون سفر خود به سمت زمین را شروع کرد.
"ماتیاس ماورر"(Matthias Maurer) تصویری از این کپسول فضایی با تمام شکوهش را در صورتیکه در ساعت ۱۹: ۱۰ به وقت تهران از ایستگاه فضایی جدا می شد، ثبت نمود. این محموله حدود ۲۹ ساعت بعد در آب های سواحل فلوریدا در ایالات متحده آمریکا فرود آمد.
این فضاپیمای شرکت اسپیس ایکس قبل از کریسمس به ایستگاه فضایی رسیده بود و آزمایش های جدیدی را به همراه غذاهای کریسمس با خود به همراه برده بود.


این کپسول با محموله های علمی پر شد و به زمین بازگشت. این محموله ها شامل چندین آزمایش متعلق به اروپا بودند که به سرعت به تاسیسات پردازش ایستگاه فضایی ناسا در پایگاه فضایی کندی در کیپ کاناورال منتقل شدند. سایر مواردی که به زمین بازگردانده شدند نیز در طول ماموریت آلفای توماس پسکه به فضا رفته بودند.


همچون این آزمایش ها می توان به آزمایش بررسی گرانش بر تونوس ماهیچه ای (Muscle tone) موسوم به میوتون (Myotones) در حالت استراحت اشاره نمود. مورد بعدی کشت سلولی برای آزمایش اسکلت سلولی بود تا نحوه رفتار سلول های انسانی در وضعیت بی وزنی مورد ارزیابی قرار بگیرد.
علاوه بر آن یک دستگاه جدید موسوم به ترمو مینی (Thermo-Mini) برای نظارت مدوام بر دمای مرکزی بدن در این محموله بود.
همین طور محموله های مربوط به "Microage" که از سلول های ماهیچه ای مصنوعی برای مطالعه تخریب ماهیچه ها در ایستگاه فضایی بین المللی استفاده می نماید در این ماموریت به فضا رفته بود.


محموله بعدی که مقرر است به فضا پرتاب شود فضاپیمای سیگنوس از شرکت نورثروپ گرومن خواهد بود. انتظار می رود این محموله ۱۹ فوریه سال ۲۰۲۲ (۳۰ بهمن) به فضا پرتاب شود. در این میان فضانوردان ماموریت اکسپدیشن ۶۶ به برنامه شلوغ عملیات و فعالیت علمی خود می پردازند.
منبع:

1400/11/11
13:07:41
0.0 / 5
810
تگهای خبر: اینستاگرام , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین