سازنده جاسوس افزار پگاسوس به فروش می رود

سازنده جاسوس افزار پگاسوس به فروش می رود شرکت NSO Group که سازنده جاسوس افزار پگاسوس مورد استفاده برای جاسوسی از روزنامه نگاران و کنشگران است، با شرکت سرمایه گذاری آمریکایی ˮاینتگریتی پارتنرز برای فروش دارایی های خود سرگرم مذاکره است.به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، شرکت NSO Group در پی جنجال های اخیر و بعد از اینکه به فهرست سیاه صادرات وزارت تجاری آمریکا افزوده شد، با کاهش درآمدهایش و خطر ورشکستگی به سبب ناتوانی در بازپرداخت استقراضی که در سال ۲۰۱۹ برای تامین مالی انجام داده بود، روبرو شده است. این شرکت سال قبل مشاورانی را برای مساعدت با پیگیری توافق استقراض جدید یا فروش استخدام کرد. روزنامه هاآرتس رژیم صهیونیستی اولین رسانه ای بود که روز سه شنبه مذاکرات فروش با شرکت اینتگریتی را گزارش کرده بود.

بلومبرگ به نقل از یکی از منابع آگاه نوشت: مذاکرات با خریداران احتمالی ادامه دارد و شرایط مورد توافق هنوز نهایی نشده است. این شرکت به پیشنهادهایی متمرکز شده است که دانش ساخت محصول جاسوس افزار پگاسوس را به خدمات امنیت سایبری دفاعی قوی تغییر می دهند.

یافته های تحقیقات یک کنسرسیوم متشکل از ۱۷ سازمان رسانه ای که ماه ژوییه سال قبل انتشار یافت، نشان داد جاسوس افزار پگاسوس که ساخت شرکت اسرائیلی NSO است، در هک تلفنهای هوشمند متعلق به روزنامه نگاران، فعالان و مدیران تجاری سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته است.

پگاسوس به دولتها و سازمانهای دولتی فروخته شده و قادر بود بوسیله یک لینک به تلفنهای همراه رخنه کند و پنهانی به ثبت ایمیلها، تماسها و پیامهای متنی بپردازد. در برخی از موارد این جاسوس افزار بدون اینکه قربانی روی لینکی کلیک کند، خودرا فعال می کرد. گروه NSO این ادعاها را تکذیب نمود. پژوهشگران گوگل در دسامبر اعلام نمودند پیشرفتگی بدافزار گروه NSO با هکرهای دولتی نخبه برابری می کرده است.

بر اساس خبری که از طرف رویترز انتشار یافت، آشر لِوی، رئیس هیات مدیره شرکت NSO Group از سمت خود کناره گیری کرده است اما مرتبط بودن خروج خود با شکایتها یا پوشش رسانه ای از خشم بین المللی نسبت به نرم افزار هک پگاسوس را تکذیب نمود. وی به رویترز اظهار داشت: این شرکت را در آخر سال ۲۰۲۱ مطابق با برنامه هایی که قبل از مشکلات اخیر این شرکت طرح ریزی شده بودند، ترک کرده است.
1400/11/07
23:14:00
0.0 / 5
549
تگهای خبر: بدافزار , پژوهش , خدمات , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین