تعویق ۱ روزه بازگشت کپسول اسپیس ایکس به زمین

تعویق ۱ روزه بازگشت کپسول اسپیس ایکس به زمین به گزارش فیکس سرور با تاخیر یک روزه، کپسول باری شرکت اسپیس امروز به سمت زمین بازمی گردد و ناسا این عملیات را به صورت زنده پخش خواهد نمود.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، شرکت اسپیس ایکس بازگشت کپسول باری خویش را به علت نامناسب بودن شرایط جوی در محل فرود، با دست کم یک روز تاخیر از روز شنبه ۲۲ ژانویه به روز یکشنبه ۲۳ ژانویه موکول کرد. حالا مقرر است این محموله در ساعت ۱۰: ۴۰ به وقت منطقه زمانی شرقی(۱۹: ۱۰ به وقت تهران) از ایستگاه فضایی بین المللی جدا شده و به سمت زمین بازگردد.
محموله باری دراگون CRS-۲۴ قرار بود در روز شنبه از ایستگاه فضایی جدا شده و اوایل بامداد دوشنبه به زمین بازگردد. با این وجود به نقل از اسپیس ایکس، شرایط بد جوی در محل احتمالی فرود کپسول در خلیج مکزیک در سواحل فلوریدا سبب به تاخیر افتادن این مأموریت شد.
کارگو دراگون سال قبل در روز ۲۱ دسامبر به فضا پرتاب شد و به ایستگاه فضایی بین المللی رسید و الان قبل از جدا شدن از ایستگاه فضایی بین المللی با ۴۹۰۰ پوند محموله و تجهیزات پر خواهد شد. این محموله شامل آزمایش های علمی مانند میکروسکوپ تصویربرداری نوری است که برای آزمایش ماده در مقیاس میکروسکوپی مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر آن نتایج یک تحقیق در مورد استفاده از ذرات نانو برای ساخت مواد جدید و نتایج یک تحقیق در مورد چگونگی واکنش بدن انسان به محیط ریزگرانشی ایستگاه فضایی با این کپسول به زمین خواهد آمد.
پخش زنده بازگشت این محموله هم به روز یکشنبه ۲۳ ژانویه موکول شده است. این پخش زنده ساعت ۱۰: ۱۵ به وقت منطقه زمانی شرقی ۱۸: ۴۵ به وقت تهران در وبسایت ناسا شروع می شود و کارگو دراگون در ساعت ۱۰: ۴۰ به وقت منطقه زمانی شرقی(۱۹: ۱۰ به وقت تهران) از ایستگاه فضایی بین المللی جدا می شود. لحظه فرود این محموله به آب های اقیانوس پخش نخواهد شد.
دراگون تنها فضاپیمایی است که می تواند محموله های حاوی آزمایش های علمی را از فضا به زمین و به دست محققان برساند چونکه تمام فضاپیماهای مشابه دیگر هنگام فرود به جو می سوزند. از دراگون ها اغلب برای حمل نمونه های بیولوژیکی استفاده می نمایند که باید به سرعت به یک مرکز علمی منتقل شوند.
فرود در اقیانوس اطلس امکان انتقال سریع نمونه ها به مرکز فضایی کندی ناسا در ساحل فلوریدا را فراهم می آورد.1400/11/03
23:36:30
0.0 / 5
500
تگهای خبر: سایت , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین