وزیر ارتباطات:

پیگیر حل مشکل سرعت و کیفیت اینترنت هستم

پیگیر حل مشکل سرعت و کیفیت اینترنت هستم به گزارش فیکس سرور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات  با اشاره به اینکه تا پایان سال جاری بازطراحی ترافیک شبکه تکمیل و همزمان اقدامات اجرایی برای پیاده سازی این طرح شروع می شود و طرح در چند فاز به تدریج تکمیل خواهد شد، اظهار داشت: با خود عهد کردم که هر روز پیگیر حل مشکل اتصال و سرعت و کیفیت ارتباطات باشم تا هیچ هم وطنی کلافه و گله مند نشود و با راحتی و آرامش از خدمات فناوری استفاده کند.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور امروز در صفحه اینستاگرام خود نوشت: من و خانواده ام هم مانند شما گاهی از کندی و تاخیر شبکه کلافه و گله مند می شویم. کندی شبکه علل مختلفی دارد که یکی از آنها عبور و توزیع کل ترافیک شبکه از پایتخت است. تصور کنید هم وطنی در سیستان وبلوچستان بخواهد به محتوایی در استان همجوار مثل کرمان دسترسی داشته باشد یا روی پلت فرم وطنی «قرار» با فامیلش در استان خودش تصویری صحبت کند. قاعدتاً اگر چنین ارتباطی مستقیم باشد باید کمتر از پنج میلی ثانیه برقرار شود اما حالا چنین نیست.
وی افزود: حالا چنین ارتباطی باید مسیر میان سیستان وبلوچستان و تهران و برگشت به کرمان را بچرخد که حدود ۳۰ میلی ثانیه تاخیر دارد و این یعنی کندی و تاخیر در ارتباط! حالا اگر این ارتباط بین دو اپراتور متفاوت باشد، پیچیدگی و تاخیر در راه باز هم بیشتر می شود و اگر ارتباط بین داخل و خارج کشور باشد، باز هم بیشتر خواهد.
وزیر ارتباطات اظهار نمود: حالا همکاران من در شرکت ارتباطات زیرساخت، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی، سازمان فناوری اطلاعات و پژوهشگاه ارتباطات با همراهی اپراتورها و شرکتهای تأمین کننده محتوا آستین بالا زدند تا این مشکل را حل کنند. یعنی مقرر است جریان ترافیک داده در کشور را بازطراحی کنند، به صورتی که به جای توزیع همه ترافیک کشور از پایتخت، محتوا در نزدیک ترین محل و در مراکز منطقه ای توزیع داده توزیع شود و تاخیر و کندی به حداقل برسد.
زارع پور اضافه کرد: این کار با فعال کردن نقاط توزیع شبکه داخلی (IXP) و نقاط دروازه دسترسی به اینترنت بین المللی (IGW) امکان دارد. در این صورت توزیع محتوای داخلی هم متناسب با همان نقاط توزیع شبکه داخلی انجام می شود. در فاز نخست این طرح که یکی از پروژه های شبکه ملی اطلاعات است، نقاط توزیع داده و محتوا در شهرهای تبریز، شیراز و مشهد و در فاز دوم، طبق طراحی تا ۱۰ مرکز توزیع داده در نقاط مختلف کشور ایجاد می شود. البته کار اپراتورها در ایجاد این مراکز خیلی سخت است و باید از آنها حمایت نماییم.
وی تصریح کرد: به یاری پروردگار تا آخر سال جاری بازطراحی ترافیک شبکه تکمیل و همزمان اقدامات اجرایی برای پیاده سازی این طرح آغاز می شود و طرح در چند فاز به تدریج تکمیل خواهد شد. از زمانی که این مسئولیت سنگین را پذیرفتم، با خود عهد کردم که هر روز پیگیر حل مشکل اتصال و سرعت و کیفیت ارتباطات باشم تا هیچ هم وطنی کلافه و گله مند نشود و با راحتی و آرامش از خدمات فناوری استفاده نماید. حالا هم وظیفه خود می دانم که هر کاری برای بهبود کیفیت و سرعت ارتباطات در کشور انجام می شود را به شما مردم عزیز گزارش داده و بازخوردهای شما را دریافت کنم.
منبع:

1400/10/24
12:14:52
0.0 / 5
497
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین