فروش ۲۵ میلیارد دلاری NFT ها در سالی که گذشت

فروش ۲۵ میلیارد دلاری NFT ها در سالی که گذشت به گزارش فیکس سرور از میمونهای کارتونی تا کلیپهای ویدیویی، فروش NFT ها در سال 2021 که دارایی های دیجیتالی محبوبیت فزاینده ای پیدا کردند، به حدود 25 میلیارد دلار رسید.به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، قیمت توکنهای غیرقابل معاوضه (NFT) که دارایی های دیجیتالی معرف یک آیتم دیجیتالی مانند تصویر، ویدئو یا حتی زمین در دنیاهای مجازی می باشند، سال میلادی گذشته به حدی سریع افزایش پیدا کرد که در بعضی مواقع، دلالان آنها را ظرف چند روز برای کسب سود بیشتر، می فروختند.

دنیای هنر هم به سرعت به بهره برداری از این موقعیت پرداخت و خانه های حراجی NFT های معرف کارتونهای ساده را به مبلغ میلیون ها دلار فروختند بدون اینکه هیچ شیء فیزیکی دست به دست شود. یک شبکه NFT به مبلغ ۶۹.۳ میلیون دلار در فروش مارس حراجی کریستی قیمت خورد.

در این بین برخی از برندهای بزرگ دنیا مانند کوکاکولا و گوچی هم NFT هایی را فروختند.

شرکت تحقیقاتی DappRadar اعلام نمود حجم فروش NFT به ۲۴.۹ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۱ در مقایسه با ۹۴.۹ میلیون دلار در سال ۲۰۲۰ بالغ شد. اطلاعات مذکور از ۱۰ بلاک چین مختلف که برای ثبت مالکیت NFT استفاده می شوند، استخراج شده اند.

برآورد حجم فروش برمبنای فراهم کننده اطلاعات متغیر بوده و به مبادلات انجام شده بستگی داشته است. مبادلاتی که خارج از بلاک چین صورت گرفته مانند فروش هنری بزرگ NFT که در خانه های حراجی صورت گرفته است، اغلب تحت این آمار قرار نگرفته اند.

شرکت "کریپتو اسلم" که بلاک چینهای مختلفی را دنبال می کند، اعلام نمود مجموع فروش NFT در سال ۲۰۲۱ به ۱۸.۳ میلیارد دلار رسیده است در صورتیکه وب سایت NonFungible.com که تنها بلاک چین اتریوم را دنبال می کند، فروش سال میلادی گذشته را ۱۵.۷ میلیارد دلار تخمین زد.

آمار ارزیابی شده نشان میدهد پولی که در سال ۲۰۲۱ برای خرید NFT ها هزینه شد، معادل مبلغی است که در کنفرانس اقلیمی سازمان ملل متحد در گلاسکو برای مساعدت با کشورها برای حذف استفاده از زغال سنگ وعده داده شد یا معادل پولی بود که از طرف بانک جهانی برای خرید و استفاده از واکسنهای کووید ۱۹ برقرار شد.

طبق آمار اوپن سی (OpenSea) که بزرگترین بازار NFT است، فروش در اوت شدت گرفت و سپس در سپتامبر، اکتبر و نوامبر کم شد اما در دسامبر باردیگر رشد کرد.

به نظر نمی رسد روند فروش NFT با نوسانات قیمت رمزارزها که اغلب برای خرید NFT ها استفاده می شوند، همبستگی داشته باشد. برای اینکه بیتکوین و اتر در دوره سپتامبر تا نوامبر افزایش داشتند.

طبق گزارش DappRadar، حدود ۲۸.۶ میلیون کیف دیجیتالی NFT ها را در سال ۲۰۲۱ مبادله کردند که بالاتر از ۵۴۵ هزار کیف در سال ۲۰۲۰ بود.

اگرچه تعدادی از افراد NFT ها را آینده مالکیت در دنیای آنلاین می بینند و NFT ها را بعنوان رای اعتماد به توسعه Web۳ یا متاورس خریداری می کنند، سایرین از این مبهوت هستند که چرا این همه پول برای خرید اقلامی صرف می شود که وجود فیزیکی ندارند.

مطالعات منتشره در ژرونال نیچر نشان داد تنها ۱۰ درصد از معامله گران عامل ۸۵ درصد از کل مبادلات NFT هستند.

وب سایت NonFungible.com اعلام نمود بااینکه گران ترین فروش NFT حدود ۶۹.۳ میلیون دلار بوده است، محدوده قیمت متداول ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار است.

طبق آمار "کریپتو اسلم"، قیمت NFT های پرطرفدار نوسان بالایی بوده است. میانگین قیمت فروش فروش تصویر کریپتو پانک از حدود ۱۰۰ هزار دلار در ژوییه به حدود ۵۰۰ هزار دلار در نوامبر افزوده شد و تا دسامبر به حدود ۳۵۰ هزار دلار کم شد.

طبق آمار وب سایت NonFungible.com، محبوب ترین شاخه NFT های کلکسیونی و بعد از آنها هنر بود. برخی از چشمگیرترین فروشهای NFT مربوط به زمین در فضاهای متاورس آنلاین بوده است.

بر اساس گزارش رویترز، سرمایه گذار ملک مجازی Republic Realm در دنیای مجازی سندباکس زمین به مبلغ ۴.۳ میلیون دلار در نوامبر خریداری کرد.
1400/10/21
23:39:43
0.0 / 5
524
تگهای خبر: آنلاین , دیجیتال , سایت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین