امضای تفاهم نامه ی همکاری در زمینه ی تحول دیجیتال بین ایرانسل و شرکت غدیر

امضای تفاهم نامه ی همکاری در زمینه ی تحول دیجیتال بین ایرانسل و شرکت غدیر به گزارش فیکس سرور ایرانسل و شرکت سرمایه گذاری غدیر، تفاهمنامه همکاری در زمینه سرمایه گذاری حوزه تحول دیجیتال امضا کردند.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا بنابر اعلام ایرانسل، همزمان با برگزاری نمایشگاه ایران تله کام ۱۴۰۰، با حضور دکتر سید امیرعباس حسینی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری غدیر و هم مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره‌ی گروه مالی غدیر، دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل و هم معاون فنی و مهندسی ایرانسل و مدیرعامل مجموعه‌ی ایرانسل لبز، تفاهمنامه «مشارکت و سرمایه گذاری در حوزه تحول دیجیتال» بین ایرانسل و شرکت سرمایه گذاری غدیر با هدف افزایش بهره وری و هوشمندسازی صنایع مادر کشور و هم به کارگیری پلت فرم های فناورانه در حوزه های پتروپالایشی، فلزی-معدنی، سلامت دیجیتال، انرژی و کسب وکارهای نوین مالی، به امضا رسید.
ایرانسل، نخستین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران و شرکت سرمایه گذاری غدیر، هلدینگ چند رشته ای توسعه ای و دارای مالکیت کنترلی در شرکتهای حوزه پتروشیمی، پالایشی، معدنی-فلزی، مالی و فناوری اطلاعات و… با امضای این تفاهمنامه، در راه گسترش زیست بوم دانش بنیان کشور گام برداشته اند.
با انعقاد این تفاهمنامه، فرصت ارزشمندی برای بهره مندی صنایع مادر از زیرساخت های ارتباطی و دیجیتال فراهم گردید. همینطور در این همکاری مشترک، زمینه های رشد و توسعه زیست بوم نوآوری ایران از راه طراحی پلت فرم هوشمند، همکاری با شرکتهای دانش بنیان و استارتاپ ها در زنجیره ارزش صنایع پتروشیمی، سلامت، معدنی، فلزی، ارتباطات و اطلاعات بوجود آمده است.
از اهداف کلان این تفاهمنامه، میتوان به عرضه خدمات نوین بر بستر 5G با استفاده از هوش مصنوعی و تحلیل کلان داده در صنایع مادر اشاره نمود. ایجاد زیرساخت امن، پایدار و روزآمد برای صنایع مادر، توسعه زیرساخت های ارتباطی و تبادل داده ها در صنایع پتروپالایشی، فلزی-معدنی و انرژی، ایجاد کسب وکارهای جدید در رابطه با فناوری های مالی، سرمایه گذاری مشترک در استارتاپ های حوزه هوش مصنوعی، کلان داده، فینتک و اینترنت اشیا و همکاری متقابل و هم افزایی در زمینه خلق ارزش و توسعه تکنولوژی های جدید در حوزه‌ی هوشمندسازی، همچون دیگر اهداف این همکاری است.
شرکت سرمایه گذاری دی بعنوان متولی سرمایه گذاری نوآورانه در گروه غدیر و مجموعه‌ی ایرانسل لبز بعنوان بازوی نوآوری و توسعه پلت فرم های مغزافزاری ایرانسل، فرایند تحقق موارد مطروحه در تفاهمنامه را راهبری و اجرایی می کنند.
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری غدیر در مراسم امضای این تفاهمنامه، با اشاره به اینکه ایرانسل یکی از افتخارات کشور است، ضمن اشاره به وجود دانش و تجربه‌ی مناسب در هر دو طرف، خواهان تشکیل کارگروه های مرتبط برای پیگیری سریع اجرایی شدن این تفاهمنامه شد.
حسینی همینطور ضمن اشاره به برنامه های این شرکت در زمینه‌ی تحول دیجیتال، بخصوص در حوزه های معدنی، مالی و سلامت دیجیتال، ایرانسل را یک برند معروف، با تجربه و توانمند برشمرد و ابراز امیدواری کرد که تا پیش از آخر سال، دو طرف بتوانند چند پروژه جدید را در چارچوب این تفاهمنامه کلید بزنند.
مدیرعامل ایرانسل هم در این مراسم، ضمن اشاره به بازدیدهای اخیر وزیر و معاونان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و نمایندگان مجلس شورای اسلامی از ایرانسل، تحول دیجیتال را یکی از موارد مورد تاکید و پیگیری مجلس شورای اسلامی دانست و بر هم افزایی در این راه، تاکید کرد.
عباسی آرند همینطور با تشریح مزایای حضور سهامدار خارجی در ایرانسل، حمایت و در اختیار گذاشتن تجربه‌ی بین المللی توسط شریک خارجی و پشتیبانی سهامداران ایرانی و خارجی و اعضای هیأت مدیره از پروژه های حوزه‌ی تحول دیجیتال را یک نکته‌ی مثبت در ایرانسل برشمرد و ضمن اشاره به تجربه‌ی موفق گروه اسنپ، کنار هم قرار گرفتن ایرانسل و شرکت سرمایه گذاری غدیر را در زمینه‌ی اشتغال زایی و پشتیبانی از کسب وکارهای دیجیتال، مفید و باعث کسب دستاوردهای مثبت برای کشور، ارزیابی کرد.


نخستین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، با حضور در سالن ۸ بیست و دومین نمایشگاه بین المللی ایران تله کام ۱۴۰۰ که از ۲ تا ۵ دی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود، آخرین محصولات و خدمات خویش را در حوزه های مختلف فناوری های ارتباطی، نوآوری و تحول دیجیتال و راهکارهای سازمانی، با شعار نبض زندگی دیجیتال، معرفی کرده است.
بیست و دومین نمایشگاه بین المللی مخابرات، فناوری اطلاعات و راهکارهای نوآورانه (ایران تله کام ۱۴۰۰)، بامداد پنجشنبه ۲ دی، در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران راه اندازی شد و شرکتهای بزرگ ارتباطی ایران همچون ایرانسل و فعالان حوزه‌ی ارتباطات و فناوری اطلاعات در آن حضور دارند.
ایرانسل، رکورددار سرعت اینترنت و نخستین عرضه دهنده‌ی نسل پنج تلفن همراه (5G) در ایران، در این نمایشگاه بین المللی، جدید ترین محصولات و خدمات خود در حوزه‌ی زندگی دیجیتال، ایجاد زنجیره‌ی خدمات دیجیتال برای توانمندسازی کسب وکارهای نوپا همچون سوپراپلیکیشن ایرانسل من، بازار دیجیتال تبادل API یلوهاب (Y’ello Hub)، راهکار دیجیتال خدمات تبلیغاتی یلوادوایز (Y’ello Adwise)، پلت فرم آموزش آنلاین داناپلاس و هم راهکارهای هوشمند مبتنی بر کلان داده را عرضه نموده است.
مجموعه‌ی ایرانسل لبز هم در این نمایشگاه، با برگزاری همایش تخصصی «تأثیرات نسل پنجم موبایل (5G) بر فناوری اطلاعات و کسب وکارهای دیجیتال»، حول سه محور «تحول دیجیتال از رؤیا تا واقعیت»، «5G، پیشرانی قدرتمند برای عرضه خدمات اینترنت اشیا» و «نقش شبکه های 5G در اقتصاد و کسب وکار» حضور دارد. این همایش، جمعه ۳ دی ۱۴۰۰، در سالن همایش شماره‌ی یک نمایشگاه بین المللی تهران، برگزار گردید. ایرانسل الان، با داشتن هشت سایت تجاری نسل پنج، رکورددار سرعت و تعداد سایت های تجاری 5G در ایران است.
اقدامات ایرانسل در هوشمندسازی و دیجیتالی کردن فرایندهای ارتباط با مشتریان، همچون سامانه‌ی پاسخگویی هوشمند «آواتار»، سیم کارت‎ های ایرانسل با پیش شماره‌ی جدید ۰۹۰۰، فروشگاه اینترنتی ایرانسل، پرتال مزایده‌ی شماره های رند، حساب چندکاربره، شارژ اضطراری، پیشنهاد ویژه #۴۴۴۴*، تلویزیون اینترنتی لنز، پرتال احراز هویت و اپلیکیشن پیشواز، از دیگر بخش های غرفه‌ی ایرانسل در این نمایشگاه هستند.
ارائه‌ی جدید ترین راهکارهای سازمانی ایرانسل و محصولات و خدمات حوزه‌ی B2B هم بخش دیگری از غرفه‌ی ایرانسل را به خود مختص کرده است. در این بخش، از جمله، همکاری ایرانسل و شرکت فولاد مبارکه سپاهان در طرح تحول دیجیتال این شرکت، بعنوان اولین ورود نسل پنج تلفن همراه در حوزه صنعت ایران، تشریح می شود.
خدمات ویژه‌ی پشتیبانی ایرانسل برای توانیابان، توسعه پوشش اینترنت پرسرعت روستایی، کوشش برای حفظ محیط زیست و کاهش ردپای کربن، مدرسه سازی در مناطق محروم و سیل زده و… هم همچون اقدامات و برنامه های ایرانسل در حوزه‌ی پایداری و مسؤولیت اجتماعی شرکتی است که در این نمایشگاه، به بازدیدکنندگان معرفی می شود.
بیست و دومین نمایشگاه بین المللی مخابرات، فناوری اطلاعات و راهکارهای نوآورانه (ایران تله کام ۱۴۰۰)، از ۲ تا ۵ دی ماه، از ساعت ۸ تا ۱۵ در سالن ۸ محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران و با رعایت پروتکلهای بهداشتی درحال برگزاری است.
انتهای رپرتاژ آگهیمنبع:

1400/10/05
20:37:45
0.0 / 5
484
تگهای خبر: آموزش , آنلاین , اپراتور , اپل
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین