اولین پیامک جهان در چارچوب NFT به فروش رسید

اولین پیامک جهان در چارچوب NFT به فروش رسید به گزارش فیکس سرور توکن غیرقابل معاوضه (NFT) اولین پیامک ارسال شده در جهان، در یک حراجی برای امور بشردوستانه به مبلغ ۱۰۰ هزار یورو به فروش رسید.به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، یک NFT دارایی دیجیتالی منحصری است که می تواند هر چیزی از تصویر و مقاله گرفته تا یک فایل رسانه ای باشد و در بلاک چین ذخیره و معامله می شود.

ماهیت توزیع شده بلاک چین احتیاج به یک نهاد متمرکز برای اعتباربخشیدن و احراز مبادلات را حذف کرده و شفافیت را زیاد می کند و تشخیص مالکیت را راحتتر کرده و ریسک کلاهبرداری را می کاهد.

این NFT خاص به خریداران مالکیت منحصر پیامکی را عرضه نمود که در سوم دسامبر سال ۱۹۹۲ در شبکه ودافون ارسال شده بود. این حراجی توسط خانه حراجی آگوتس در فرانسه برگزار شد و پول حاصل از فروش آن به آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد (UNHCR) داده می شود.

مکسیمیلیان آگوتس، موسس این خانه حراجی اظهار داشت: اولین کتاب چاپی، اولین تماس تلفنی، اولین ایمیل، همه این ابداعات زندگی ما و ارتباط در جهان را تغییر داده اند. اولین پیامکی که در سال ۱۹۹۲ دریافت شد، گواه تاریخی بر پیشرفت انسان و فناوری است و ما خوشحالیم که می توانیم از فروش این قطعه خاص تاریخ برای این هدف حمایت نماییم.

این پیامک توسط نیل پاپ ورث، مهندس انگلیسی ۲۲ ساله ای ارسال شده بود که از کامپیوتر اش برای ارسال پیام "کریسمس مبارک" به یک تلفن همراه اوربیتل ۹۰۱ استفاده نمود. این فناوری در استاندارد ۲G بعنوان یک سرویس جهانی ساخته شد و به همه افرادی که گوشی با پشتیبانی از این تکنولوژی داشتند، اجازه می داد پیام ۱۶۰ کاراکتری ارسال نمایند.

بر اساس گزارش تِک رادار، این توانایی در زمان خود به شدت محبوب بود و در اوجش در سال ۲۰۱۱ بیشتر از ۳۹.۷ میلیارد پیامک در مدت سه ماه در انگلیس ارسال شد. اما پیامک از آن زمان تا حدودی محبوبیتش را به اپلیکیشنهایی مانند واتساپ و مسنجر فیسبوک و اپلیکیشنهای کاری مانند تیمز مایکروسافت و اسلک واگذار کرده است.
1400/10/04
22:43:30
0.0 / 5
505
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین