جریمه سنگین روسیه در انتظار گوگل

جریمه سنگین روسیه در انتظار گوگل فیکس سرور: گوگل چنانچه به حکم دادگاه برای لغو انسداد حساب یوتیوب کانال تلویزیونی متعلق به متحد پوتین که تحت تحریم های آمریکا عمل نکند، با جریمه سنگین در روسیه روبروست.به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، دادگاه تجدیدنظر داوری نهم مسکو حکمی که در آوریل صادر شده بود را تایید نمود و به گوگل فرمان داد حساب کانال تزارگراد در سایت ویدیویی یوتیوب را بازگرداند یا با جریمه روزانه روبرو خواهد شد. مذاکرات برای حل و فصل این مسئله بین دو طرف در اوت بی نتیجه ماند.

یک نماینده گوگل در مسکو صدور این حکم را تایید نمود اما از اظهارنظر در این زمینه خودداری کرد.

روسیه برخورد با شرکت های رسانه اجتماعی و اینترنتی خارجی را با هدف تحکیم حاکمیت دیجیتالی خود شدت بخشیده است. رگولاتورهای روسیه برای وادار کردن شرکت هایی شامل گوگل و توییتر برای حذف پستهای تشویق برگزاری اعتراضات بدون مجوز و سایر محتوایی که بدون مجوز محسوب می شوند، به جریمه و کندی سرعت دسترسی به خدمات این شرکتها متوسل شده اند.

گوگل و اپل در سپتامبر یک اپلیکیشن اعتراض به رای دهی را در زمان برگزاری انتخابات پارلمانی روسیه بعد از تهدید به زندانی شدن کارکنانشان، از فروشگاه های برنامه خود حذف کردند.

گوگل حالا تا آن زمان که حاضر نشود به این حکم عمل کند، با جریمه روزانه ۱۰۰ هزار روبل (۱۳۶۰ دلار) روبروست که هر هفته دو برابر می شود. تزارگراد اعلام نمود دادگاه جریمه کلی را در ۹ ماه نخست به یک میلیارد روبل محدود کرده است و سپس اجازه می دهد میزان آن بیشتر شود. طبق قانون روسیه، هیچ سقفی برای جریمه های احتمالی وجود ندارد.

طبق آمار اینترفکس، گوگل در سال ۲۰۲۰ در روسیه حدود ۸۵ میلیارد روبل (۱.۱۶ میلیارد دلار) درآمد داشت.

بر اساس گزارش بلومبرگ، در اسناد دادگاه، گوگل به شهادتی اشاره نموده است که نشان میدهد اگر تحریمهای آمریکا را رعایت نکند، با جریمه روبرو خواهد شد.

رویترز هم در خبر دیگری از صدور جریمه بیش از ۱۳ میلیون روبل (۱۷۷ هزار دلار) توسط دادگاهی در روسیه برای شرکت مِتا پلتفرمز (فیس بوک سابق) به سبب عدم حذف محتوای بدون مجوز آگاهی داد. توییتر در رابطه با دو پرونده ۱۰ میلیون روبل جریمه شد و تیک تاک هم با چهار میلیون روبل جریمه روبرو شد.

منبع:

1400/09/27
11:54:17
0.0 / 5
424
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین