باکتری که حافظه زنبورها را تقویت می کند

باکتری که حافظه زنبورها را تقویت می کند به گزارش فیکس سرور تعدادی از پژوهشگران در یک مطالعه اظهار کرده اند گونه ای از باکتری های روده که با نامˮلاکتوباسیلوس آپیسˮ(Lactobacillus apis) شناخته می شوند، با تقویت حافظه در ˮخرزنبوریانˮ (bumblebees) مرتبط هستند.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از تی ای، دانشمندان "دانشگاه جیانگ نان" چین با همکاری محققان "دانشگاه کوئین مری" لندن و "دانشگاه اولو" فنلاند مطالعه ای را انجام داده و اعلام کردند گونه ای از باکتری روده به نام "لاکتوباسیلوس آپیس" با تقویت حافظه در "خرزنبوریان" مرتبط می باشد. خرزنبوریان یا "برمر" سرده ای از تیره زنبورهای "آپیدا" (Apoidea) هستند.
محققان در این مطالعه نشان دادند خرزنبوریانی که تعداد بیشتری از این نوع باکتری را در روده خود دارند نسبت به خرزنبوریانی که دارای تعداد کمتری از این نوع باکتری در روده خود هستند، از حافظه بهتری برخوردار می باشند.
محققان همینطور اعلام کردند خرزنبوریانی که از رژیم غذایی حاوی تعداد بیشتری از این گونه باکتری های روده پیروی می کردند نسبت به خرزنبوریانی که از رژیم غذایی معمولی پیروی می کردند، از حافظه طولانی مدت بهتری برخوردار بودند.
یافته های این مطالعه که در مجله "Nature Communications" انتشار یافته است، به شواهدی که نشان داده است میکروبیوم روده(تریلیون ها میکروبی که در روده زندگی می کنند) می تواند بر رفتار حیوانات تأثیر بگذارد، می افزاید.
طی این مطالعه محققان از گل های مصنوعی رنگی مختلفی جهت بررسی حافظه و توانایی های یادگیری زنبورها استفاده کردند. آنها از چند محلول استفاده کردند. پنج گل مصنوعی رنگی حاوی محلول ساکارز شیرین و پنج مورد دیگر حاوی محلول تلخ مزه حاوی کینین(ماده دفع حشرات) بودند.
محققان مشاهده نمودند که زنبورها به سرعت می توانند بفهمند کدام رنگ ها با پاداش مرتبط هستند و می توانند این اطلاعات را به مدت سه روز و تا زمان آزمایش بعدی در ذهن خود نگه دارند. سپس آنها توانایی فردی هر زنبور را با تعداد حضور این نوع باکتری مورد بررسی قرار دادند.
محققان بعد از بررسی ها تایید کردند که تعداد باکتری لاکتوباسیلوس آپیس در روده مستقیما با میزان توانایی حافظه در خرزنبوریان مرتبط می باشد. محققان در پایان اعلام کردند که تغییرات مشاهده شده در میکروبیوم بین خرزنبوریان می تواند ناشی از تفاوت ها یا تغییرات بوجود آمده در محیط لانه، فعالیت ها، عوامل بیماری زا، تعاملات اجتماعی و محیط گرده افشانی آنها باشد.
منبع:

1400/09/06
21:09:07
0.0 / 5
523
تگهای خبر: دانش , دانشگاه , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین