سرعت اینترنت موبایل در ایران به ۳۵ مگابیت برثانیه رسید

سرعت اینترنت موبایل در ایران به ۳۵ مگابیت برثانیه رسید فیکس سرور: متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران در ماه اکتبر 2021، به 35.09 مگابیت برثانیه رسید و ایران در رتبه 73 از میان 140 کشور قرار گرفت؛ در زمینه اینترنت ثابت نیز متوسط سرعت دانلود در ایران، 22.01 مگابیت برثانیه است که رتبه ایران را به 134 از میان 175 کشور می رساند.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، سرعت اینترنت از مواردی است که همیشه برای کاربران دغدغه بوده و یکی از شاخصهای کیفی خدمات اینترنتی شمرده می شود و وب سایت Speedtest فاکتورهای جهانی اینترنت را در کشورها بررسی می کند.
بر این اساس تا ماه ژانویه ۲۰۲۱، متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ۴۶.۷۴ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۲.۴۹ مگابیت برثانیه و تاخیر، ۳۷ میلی ثانیه بود. در زمینه اینترنت ثابت نیز متوسط جهانی سرعت دانلود، ۹۶.۹۸ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود ۵۱.۲۸ مگابیت برثانیه و تاخیر، ۲۰ میلی ثانیه بود.


طبق آخرین آمار انتشار یافته در اسپیدتست، تا ماه اکتبر سال ۲۰۲۱، متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ۶۸.۴۱۴ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۳.۷۹ مگابیت برثانیه و تاخیر ۳۶ میلی ثانیه است. در زمینه اینترنت ثابت نیز متوسط جهانی سرعت دانلود، ۱۱۶.۸۶ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود ۶۴.۷۳ مگابیت برثانیه و تاخیر ۱۸ میلی ثانیه است.
در صورتیکه تا ماه سپتامبر سال ۲۰۲۱، متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ۶۳.۱۵ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۳.۳۷ مگابیت برثانیه و تاخیر ۳۶ میلی ثانیه بود. در زمینه اینترنت ثابت نیز متوسط جهانی سرعت دانلود، ۱۱۳.۲۵ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود ۶۲.۴۵ مگابیت برثانیه و تاخیر ۱۹ میلی ثانیه بود.
رتبه یک تا پنج اینترنت موبایل در جهان تا ماه سپتامبر ۲۰۲۱، به ترتیب به امارات متحده عربی (۲۷۳.۸۷ مگابیت برثانیه)، کره جنوبی(۲۱۴.۴۷ مگابیت برثانیه)، قطر (۱۷۸.۸۳ مگابیت برثانیه)، نروژ (۱۷۸.۷۰ مگابیت برثانیه) و کویت (۱۷۰.۶۷ مگابیت برثانیه) متعلق می باشد.
همین طور رتبه یک تا پنج اینترنت پهن باند ثابت در جهان، به ترتیب به موناکو (۲۷۰.۲۵ مگابیت برثانیه)، هنگ کنگ (۲۶۰.۳۵ مگابیت برثانیه)، سنگاپور (۲۵۷.۱۵ مگابیت برثانیه)، رومانی (۲۴۱.۳۵ مگابیت برثانیه) و سوئیس (۲۳۱.۹۶ مگابیت برثانیه) متعلق می باشد.
متوسط سرعت موبایل در ایران
هم اکنون متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۳۵.۰۹ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۲.۶۲ مگابیت برثانیه و تاخیر ۳۸ میلی ثانیه است که رتبه ایران را به ۷۳ از میان ۱۴۰ کشور رسانده است.
این در حالیست که در ماه سپتامبر ۲۰۲۱، متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۳۵.۴۸ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۲.۵۳ مگابیت برثانیه بود و ایران در جایگاه ۷۱ قرار داشت.


همین طور طبق این آمار، اینترنت موبایل ایران هم اکنون از کاستاریکا، تونس و ارمنستان کندتر و از برزیل، سورینام و مکزیک سریع تر است.


هم اکنون در زمینه اینترنت ثابت، متوسط سرعت دانلود در ایران، ۲۲.۰۱ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود ۱۲.۹۹ مگابیت برثانیه و تاخیر، ۴۲ میلی ثانیه است که رتبه ایران را به ۱۳۴ از میان ۱۷۵ کشور می رساند.
این درحالی است که در سپتامبر ۲۰۲۱، در زمینه اینترنت ثابت، متوسط سرعت دانلود در ایران، ۲۱.۳۶ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود ۱۲.۵۶ مگابیت برثانیه و تاخیر ۴۱ میلی ثانیه بود و ایران در رتبه ۱۳۷ قرار داشت. همین طور طبق این آمار، اینترنت ثابت ایران هم اکنون از میکرونزی، گواتمالا و صحرای غربی کندتر و از میانمار، فیجی و تاگو سریع تر است.


منبع:

1400/08/30
11:54:12
0.0 / 5
678
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , دانلود , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین