کیفیت اینترنت بهتر شد

کیفیت اینترنت بهتر شد به گزارش فیکس سرور معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری از بهبود وضعیت شاخصهای کیفی اینترنت کشور اطلاع داد.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، انتشار کرونا از اسفند ۹۸، خیلی از فعالیت ها را مجازی و آنلاین کرد. در ابتدای مجازی شدن فرآیندهای آموزشی و اداری که اپراتورها و عرضه دهندگان خدمات اینترنتی، انتظار آن حجم بالای رجوع کاربران را نداشتند، کیفیت و سرعت اینترنت مبتلا به اختلال بود و البته با گذشت زمان، ظرفیت های ارتباطی افزوده شد اما در دو ماه گذشته و با شروع مدارس و دانشگاه ها و آموزش مجازی و افزایش مصرف کاربران، کیفیت اینترنت باز هم مبتلا به اختلال شد.
تا جایی که به دنبال دریافت برخی گزارشات مردمی از راه سامانه ۱۹۵ وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و گلایه بعضی کاربران فضای مجازی درباره کندی شبکه در ساعات پیک مصرف در بعضی از نقاط کشور، عیسی زارع پور -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- برای پیگیری دقیق و رسیدگی سریع به مبحث دستور داد و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی موظف شد با همکاری شرکت زیرساخت، بعد از بررسی دقیق گزارشات مردمی، راهکارهای رفع سریع اشکالات ارتباطی را عرضه و گزارش اقدامات اجرایی را به مردم اطلاع رسانی کنند.
زارع پور البته درباره مشکلات اینترنتی هم اینطور توضیح داد: مشکل کلان تر ما این است که در چند سال قبل سرمایه گذاری لازم برای توسعه ارتباطات به چند دلیل صورت نگرفته است. یکی از علل مشکلات تحریمی و افزایش هزینه ها بوده که اپراتورها نتوانستند سرمایه گذاری لازم را انجام دهند که حالا پس از تحریم ها، بسیاری از محصولات موردنیاز صنعت مخابرات کشور بومی سازی شده و این امید هست که ما بحث توسعه را به سرعت در کشور دنبال نماییم.
بعد از آن، معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری ضمن اشاره به تشکیل کمیته ویژه با حضور مدیران رگولاتوری، شرکت ارتباطات زیرساخت و اپراتورهای ثابت و سیار به دستور وزیر ارتباطات جهت بررسی و حل وضعیت کندی اینترنت در بعضی نقاط کشور اضافه کرد: با افزایش پهنای باند بین الملل در شرکت ارتباطات زیرساخت و افزایش ظرفیت لینک های داخلی بخصوص در لایه مخابرات در اپراتورها هم اکنون کیفیت شبکه اینترنت در حالت نرمال قرار دارد.
مجید حقی افزایش استفاده از بستر سامانه های آموزشی همزمان با بازگشایی مدارس و مراکز آموزشی را دلیل عمده افزایش ترافیک شبکه و کندی اینترنت کشور اعلام نمود اظهار داشت: به صورت معمول ترافیک شبکه افزایش دارد اما با شروع سال تحصیلی حجم استفاده از اینترنت افزایش قابل توجهی داشت و این سبب شد کیفیت اینترنت بخصوص در شاخص pocket lost (بسته های گمشده) افت کند.
وی تاکید کرده است: در کنار اقدامات رگولاتوری، شرکت ارتباطات زیرساخت و اپراتورهای ارتباطی برای افزایش ظرفیت داخلی و پهنای باند بین الملل، به علت تغییر زمانبندی کلاسهای مدارس و مراکز آموزش عالی و پراکندگی آن در ساعات بامداد و بعدازظهر، ساعتهای اوج مصرف در طول شبانه روز تغییر کرده و به دنبال آن کیفیت شبکه هم بهتر شده است.
براساس اعلام وزارت ارتباطات، معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری اظهار نمود: فرآیند پایش کیفیت در شبکه دیتای کشور، امری مستمر است و به طور مرتب در دستور کار سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی قرار دارد تا مردم از خدمات باکیفیت در این عرصه بهره مند شوند.
منبع:

1400/08/17
21:09:29
0.0 / 5
473
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین