اخطار آمریکا به صنعت رمزارز درباره حملات باج افزاری

اخطار آمریکا به صنعت رمزارز درباره حملات باج افزاری به گزارش فیکس سرور وزارت خزانه داری آمریکا به صنعت رمزارز درباره افزایش حملات باج افزاری اخطار داد.به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، مقامات آمریکایی اعلام نمودند مجموعا ۵۹۰ میلیون دلار پرداختهای باج افزاری مظنون در شش ماه نخست سال ۲۰۲۱ انجام گرفت که بیشتر از ۴۱۶ میلیون دلار گزارش شده برای کل سال ۲۰۲۰ بود.

وزارت خزانه داری آمریکا اعلام نمود میانگین ماهانه میزان مبادلات باج افزاری در سال ۲۰۲۱ حدود ۱۰۲.۳ میلیون دلار بوده و گروه های REvil/سودینوکیبی، کانتی، دارک ساید، آوادون و فوبوس شایعترین گروه های باج افزاری گزارش شده بوده اند.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به دنبال سلسله حملات باج افزاری که سال جاری به وقوع پیوست و امنیت تأمین انرژی و غذای آمریکا را به خطر انداخت، واکنش امنیت سایبری دولت را اولویت اصلی اغلب مقامات عالی رتبه دولت خود قرار داده است.

وزارت خزانه داری آمریکا به منظور متوقف کردن استفاده از ارزهای دیجیتالی برای پرداخت باج به گروه های هکری، به اعضای جامعه رمزارز اعلام نمود آنها مسئول این هستند که مطمئن شوند مستقیما یا غیرمستقیم به تسهیلات چنین مبادلاتی که تحت تحریمهای آمریکا ممنوع هستند، کمک نمی کنند.

در دستورالعمل جدید این وزارت خانه آمده است که صنعت ارز مجازی در پیشگیری از استفاده از ارزهای مجازی توسط کسانی که در فهرست سیاه تحریمها قرار دارند، به میزان فزاینده نقش مهمی ایفا می کند.

والی آدیمو، معاون وزیر خزانه داری در اطلاعیه ای اظهار داشت: این وزارت خانه با دشوار کردن سود بردن خلافکاران از جرایمشان، به متوقف کردن حملات باج افزاری کمک می نماید اما ما به شرکایی در بخش خصوصی نیاز داریم تا به پیشگیری از این فعالیت غیرقانونی کمک کنند.

دستورالعمل جدید همینطور به صرافیهای رمزارز سفارش کرده است از ابزارهای مکان یابی برای مسدود کردن دسترسی از کشورهای تحت تحریم آمریکا استفاده کنند.

هکرها از باج افزار برای از کار انداختن سیستمهایی استفاده می نمایند که همه چیز از صورتحساب بیمارستان تا تولید را کنترل می کنند و تا وقتی که پول باج را که معمولاً در چارچوب رمزارز است، دریافت نمی کنند، سیستمها را آزاد نمی کنند. مجرمان سایبری سال جاری شرکتهای آمریکایی گوناگونی را هدف حمله قرار دادند. یکی از این حملات به شرکت کلونیال پایپ لاین که اپراتور بزرگترین خط لوله سوخت رسانی آمریکا بود، انجام گرفت و سبب کمبود سوخت در کرانه شرقی این کشور شد. هکرها همینطور یک شرکت کشاورزی مستقر در آیوا را هدف قرار دادند که سبب برانگیخته شدن نگرانیها نسبت به مختل شدن برداشت غله در منطقه میدوست شد.

بر اساس گزارش رویترز، دولت بایدن ماه گذشته صرافی رمزارز Suex OTC را به علت نقشی که در فراهم کردن پرداختهای غیرقانونی از حملات باج افزاری داشت، هدف تحریم قرار داد.
1400/07/26
08:09:04
0.0 / 5
1025
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین