وزیر ارتباطات اعلام كرد

خلق ثروت و تحقق ایران هوشمند با خدمات نوین پستی

خلق ثروت و تحقق ایران هوشمند با خدمات نوین پستی فیکس سرور: بگفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، صنعت پست می تواند با ارائه خدمات متنوع نوین پستی مبتنی بر تکنولوژی اطلاعات و ایفای نقش موثر بعنوان اصلی ترین بازیگر زنجیره تامین نیازمندی های مردم، علاوه بر خلق ثروت، گامی موثر در جهت تحقق هدف ایران هوشمند بردارد.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، روز جهانی پست، سالانه در ۹ اکتبر (۱۷ مهرماه) انجام می شود. روز جهانی پست، توسط کنگره جهانی پست ۱۹۶۹ در توکیو به مناسبت سالگرد ایجاد اتحادیه جهانی پست (UPU) در سال ۱۸۷۴ برگزیده شد. اتحادیه جهانی پست، تمرکز بر انقلاب ارتباطات جهانی را با این هدف دنبال کرد که افراد در سراسر جهان بتوانند، بنویسند. اتحادیه جهانی پست حدودا ۱۵۰ سال است که فعالیت می کند.
روز جهانی پست باهدف ایجاد آگاهی از نقش خدمات پستی در زندگی روزمره افراد و همین طور سهم آن در توسعه اجتماعی و اقتصادی کشور انجام می شود. پست، ازنظر تاریخی، سهم بزرگی در رویداد شرکتها و اقدامات مالی در سطح جهان دارد. در تمام جهان، کشورها خودرا متعهد دستیابی به اهداف توسعه پایدار می دانند و هدف آنها مبارزه با فقر، گرسنگی، نابرابری، بی عدالتی و اقدام مقابل تغییرات آب وهوایی است و روز جهانی پست با فراهم آوردن زیرساخت برای توسعه، نقش مهمی در این رابطه دارد.
قبل از اینکه، ارتباطات دیجیتال وارد زندگی ما شوند، ارسال نامه، یکی از گزینه های محبوب بود و برای ارسال یک پیام فوری نیز از تلگراف استفاده می شد که در آن زمان انقلابی در ارتباطات ازراه دور به وجود آورده بود. خدمات پستی نقش مهمی در بهبود فعالیت تجارت الکترونیک در سراسر جهان دارد و بصورت روزانه به مشاغل کوچک با ارائه خدمات ارزان و مناسب به آنها کمک می کنند تا کالای خودرا بصورت آنلاین به فروش و به دست مشتریان در سراسر جهان برسانند و نیاز به موارد گمرکی و واسطه را از بین می برد.
خدمات پستی در سراسر جهان در بین همه گیری بیماری کووید- ۱۹ نقشی اساسی در تحویل مرسولات به مردم داشته است. شرکت های پستی در بین بیماری همه گیر کووید- ۱۹ و در سطح بین المللی، عملکرد کلیدی در رابطه با افراد داشتند، تحویل داروهای نجات دهنده زندگی و ابزارهای محافظتی در مناطق دورافتاده، تعدادی از عملکرد پست در این دوران است. فداکاری، نوآوری و خلاقیت کارکنان پستی، در ایام کرونائی به نجات جان انسان ها کمک کرده است. در بعضی از کشورها، کارکنان خدمات پستی با ارسال ملزومات به افراد سالمند و افراد خانه نشین، کار بزرگی انجام داده اند.
گامی موثر در جهت تحقق هدف ایران هوشمند با ارائه خدمات نوین پستی
دراین راستا عیسی زارع پور -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- در پیامی به مناسبت روز جهانی پست اظهار داشت: نام گذاری روز نهم اکتبر مقارن با هفدهم مهرماه سال جاری بعنوان روز جهانی پست بیان کننده نگاهی ژرف به صنعت پست بعنوان یکی از قدیمی ترین نهادهای بشری و نخستین سازمان ارتباطی جهان است. در عصر حاضر که تحول دیجیتال تمام عرصه های زندگی بشر را درنوردیده و با سرعتی شگرف نیازمندهای مردم را دگرگون ساخته، خلق ارزش های جدید در خدمات پستی که یکی از هزاران خدمت برخواسته از توسعه فناوری اطلاعات است، تنها در سایه استفاده از مدیران خوش فکر و اخلاق، در کنار کارکنانی ساعی و معتمد رقم خواهد خورد.
وی اشاره کرد: نگاه ارکان برنامه ریز کشور به رشد اقتصاد دیجیتال در مقایسه با اقتصاد سنتی سبب شده تا بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات سهم مهمی را در برنامه ریزی های کشور به خود اختصاص دهد. با رشد کسب وکارهای مبتنی بر تکنولوژی اطلاعات، صنعت پست می تواند با ارائه خدمات متنوع نوین پستی مبتنی بر تکنولوژی اطلاعات و ایفای نقش موثر بعنوان اصلی ترین بازیگر زنجیره تامین نیازمندی های مردم، علاوه بر خلق ثروت گامی موثر در جهت تحقق هدف ایران هوشمند بردارد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: از طرف دیگر با ورود بخش خصوصی به صنعت پست کشور، فرصت مغتنمی برای همکاری متقابل بخش دولتی و خصوصی و استفاده از ظرفیت ها و مزایای تمامی بازیگران و ذینفعان این صنعت فراهم شده که در صورت استفاده بهینه از این فرصت مغتنم، می توان امیدوار بود علاوه بر ارتقای راندمان و افزایش کیفیت خدمات پستی، رضایت مندی مشتریان داخلی و خارجی میسر شود.
منبع:

1400/07/17
19:54:31
0.0 / 5
974
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین