مبارزه فیسبوک برای پیشگیری از فروش الزامی واتس اپ و اینستاگرام

مبارزه فیسبوک برای پیشگیری از فروش الزامی واتس اپ و اینستاگرام به گزارش فیکس سرور فیسبوک روز دوشنبه از یک قاضی خواست یک پرونده ضد انحصارطلبی دولت آمریکا که به دنبال مجبور کردن این غول شبکه اجتماعی برای فروش اینستاگرام و واتس اپ است را رد کند.به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، فیسبوک در اظهارنامه ای به دادگاه اعلام نمود کمیسیون تجارت فدرال آمریکا نتوانسته است یک مبنای واقعی قابل قبول برای زدن برچسب انحصارگرای غیرقانونی به فیسبوک فراهم آورد. به نظر می آید کمیسیون تجارت فدرال هیچ مبنایی در ادعاهایش در خصوص اینکه فیسبوک یک انحصارگرایی داشته یا دارد، ندارد.

این غول شبکه اجتماعی از قاضی خواست این شکایت را رد کرده و اجازه ندهد کمیسیون تجارت فدرال بار دیگر این شکایت را به شکل دیگری مطرح کند.

جیمز بوسبرگ، قاضی دادگاه منطقه ای منطقه کلمبیا در ژوئن اعلام نمود شکایت اولیه کمیسیون تجارت فدرال که در دسامبر تنظیم شد، شواهدی از اینکه فیسبوک یک قدرت انحصاری در بازار شبکه اجتماعی است، فراهم ننموده است.

این کمیسیون شکایت خویش را در اوت اصلاح و جزئیات بیشتری به اتهاماتش ضد فیسبوک اضافه کرد و ادعا نمود این شرکت رقیبانش را زمین زده یا خریداری نموده است و باردیگر از بوسبرگ خواست دستور فروش اینستاگرام و واتس اپ را صادر کند.

بر اساس گزارش رویترز، رگولاتور ضد انحصارطلبی آمریکا در شکایت تغییریافته خود ادعا نمود فیسبوک بازار شبکه اجتماعی شخصی آمریکا را با بیشتر از ۶۵ درصد کاربر فعال ماهانه از سال ۲۰۱۵ تحت اختیار دارد. اما فیسبوک می گوید شکایت کمیسیون تجارت فدرال با حقیقت تجاری رقابت شدید با ظهور رقبایی مانند تیک تاک و گزینه های جذاب دیگری که برای مصرف کنندگان وجود دارد، در تضاد است.

منبع:

1400/07/13
11:53:23
0.0 / 5
765
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین