ناسا 5 شرکت را برای پیشرفت پروژه آرتمیس برگزید

ناسا 5 شرکت را برای پیشرفت پروژه آرتمیس برگزید ناسا پنج شرکت را در جهت توسعه پروژه آرتمیس برگزیده است که دو شرکت اسپیس ایکس و بلو اوریجین هم در بین آن شرکت ها هستند.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، این شرکت ها در جهت توسعه مفاهیم سیستم فرود پایدار انسان و انجام فعالیتهایی به منظور فرود راحتتر افراد به ماه تلاش خواهند کرد.
بر مبنای آخرین اخباری که ناسا در سایت خود منتشر نموده است، ناسا شرکتهای اسپیس ایکس و بلواوریجین و سه شرکت بزرگ دیگر را برای این امر برگزیده است.
اسپیس ایکس، بلواوریجین، داینتیکس، لاکهید مارتین و نورثروپ گرومن شرکت هایی هستند که از جانب ناسا انتخاب شده اند و ناسا در مجموع مبلغ ۱۴۶ میلیون دلار برای این پروژه و این چند شرکت در نظر گرفته است که ۳۵ میلیون دلار به تنهایی بین ایلان ماسک و شرکتهای خصوصی هوافضای جف بزوس رسیده است.
این قرارداد توسط ناسا و تحت طرحی به نام "فناوری های فضایی نسل آینده برای مشارکت های اکتشافی" (NextSTEP-2) عقد شده است.
مبالغ اهدایی ناسا به شرکت ها به شرح زیر است:
بلواوریجین: ۲۵.۶ میلیون دلار
داینتیکس: ۴۰.۸ میلیون دلار
لاکهید مارتین: ۳۵.۲ میلیون دلار
نورثروپ گرومن: ۳۴.۸ میلیون دلار
اسپیس ایکس: ۹.۴ میلیون دلار
هدف این شرکت ها کار بر روی توسعه مفاهیم فرودگر ماه/ ماه نشین برای فرود فضانوردان ناسا در آینده خواهد بود.
برنامه "آرتمیس"(Artemis) یک برنامه پرواز فضایی انسانی بین المللی با تأمین بودجه از طرف دولت ایالات متحده است که هدف آن فرود آوردن نخستین زن و یک مرد دیگر روی کره ماه در منطقه قطب جنوب ماه تا سال ۲۰۲۴ است.
این برنامه عموما توسط ناسا، شرکتهای فضایی تجاری آمریکایی که با ناسا قرارداد بسته اند و شرکای بین المللی ناسا همچون آژانس فضایی اروپا(ESA)، آژانس اکتشاف هوافضای ژاپن(JAXA)، آژانس فضایی کانادا(CSA)، آژانس فضایی ایتالیا(ASI)، آژانس فضایی استرالیا(ASA)، آژانس فضایی انگلستان(UKSA)، آژانس فضایی امارات متحده عربی(UAESA)، آژانس فضایی دولتی اوکراین و آژانس فضایی برزیل(AEB) که همگی تحت رهبری ناسا عمل می کنند، انجام می شود.
"کتی لودرز"، مدیرعامل اکتشافات انسانی و عملیات ناسا در واشنگتن اظهار داشت: ایجاد بستری برای حضور طولانی مدت انسان بر روی ماه از راه انجام فعالیتهای مختلف هدف اصلی آرتمیس است.
منبع:

1400/06/26
13:47:47
0.0 / 5
433
تگهای خبر: سایت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین