ربات های علی بابا گم نمی شوند و سیگار نمی کشند!

ربات های علی بابا گم نمی شوند و سیگار نمی کشند! فیکس سرور: شرکت ˮعلی باباˮ می خواهد 1000 ربات را برای تحویل کالا به کار بگیرد و آنها را جایگزین پیک های انسان کند.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از فیوچریسم، شرکت "علی بابا"(Alibaba) که غول فناوری و تجارت الکترونیک چین محسوب می شود، بتازگی از برنامه خود برای عرضه ۱۰۰۰ ربات مسئول تحویل کالا در سراسر کشور طی سال جاری آگاهی داده است. این کار، به کارگران انسان مسئول تحویل کالا ضربه می زند و ربات ها را جایگزین آنها می کند.
راه اندازی ربات مسئول تحویل کالا، بمنظور مقابله با مشکلاتی مانند ترافیک، خطای انسانی و سایر مشکلات پیش بینی نشده صورت گرفته است. علی بابا، این روند را بصورت خودکار درمی آورد و بجای کارگران انسان که بنظر می رسد از آنها خسته شده است، ربات های خودرا در محوطه دانشگاه و مجتمع های مسکونی آزمایش می کند.
در وبلاگ شرکت علی بابا نوشته شده است: ربات های علی بابا قادر خواهند بود که بدون انحراف یا توقف برای سیگار کشیدن، کار خودرا انجام دهند.
علی بابا علاوه بر خودکارسازی روند کار، ادعاهای جسورانه ای در مورد آنچه که ربات ها می توانند انجام دهند، مطرح می کند.
در ادامه پست وبلاگ علی بابا آمده است: مرحله آخر مسیر میان تولیدکننده تا خریدار، می تواند پیک های انسان را به مشکل گرفتار کند. پیک های انسان می توانند هنگام کوشش برای پیدا کردن یک آپارتمان یا حرکت کردن در یک ملک مسکونی بزرگ گم شوند.
بگفته این شرکت، ربات ها در صورتیکه در پیاده روها و مسیرهای دوچرخه سواری حرکت می کنند، می توانند درک جامعی از محیط اطراف خود داشته باشند. علی بابا ادعا می کند که ربات ها می توانند مسیر حرکت انسان ها و وسایل نقلیه را در نظر بگیرند و حرکت آنها را بین پنج تا ۱۰ ثانیه و با ۹۹/۹۹۹۹ درصد دقت پیش بینی کنند.
بااینکه این آمار، مشکوک است اما نشان میدهد که علی بابا تا چه اندازه به آینده تحت سلطه ربات ها اطمینان دارد.
منبع:

1400/06/11
10:41:10
0.0 / 5
454
تگهای خبر: دانش , دانشگاه , سئو , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین