هواوی برای خرید تراشه خودرو مجوز گرفت

هواوی برای خرید تراشه خودرو مجوز گرفت فیکس سرور: مقامات آمریکایی با درخواست شرکت مخابراتی هواوی بمنظور خرید تراشه به ارزش صدها میلیون دلار برای کسب وکار قطعات خودرویی این شرکت موافقت کردند.به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، هواوی که بزرگترین شرکت خودروسازی جهان است، با محدودیتهای تجاری روبرو شده که از طرف دولت ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا برای فروش تراشه و سایر قطعات مورد استفاده در شبکه های مخابراتی و تلفنهای هوشمند وضع شد. دولت بایدن این موضع گیری سختگیرانه برای صادرات به هواوی را حفظ نموده و با مجوز فروش تراشه به هواوی جهت استفاده در دستگاههای ۵G مخالفت کرده است.

اما منابع آگاه به رویترز گفتند در هفته ها و ماههای اخیر دولت آمریکا مجوزهایی صادر کرده که به شرکتهای آمریکایی اجازه می دهند تراشه هایی به هواوی برای قطعات خودرو مانند نمایشگرهای ویدیویی و حسگرها بفروشند. این مجوزها در شرایطی صادر شده که هواوی تلاش می کند کسب وکار خودرا به سمتی هدایت کند که کمتر در معرض ممنوعیتهای تجاری آمریکا قرار بگیرد.

تراشه های خودرو بطور معمول پیشرفته به حساب نمی آیند و محدودیتی برای دریافت مجوز ایجاد نمی کنند. یک فرد آگاه از صدور مجوزها به رویترز اظهار داشت: دولت مجوزهایی برای تراشه ها در خودروهایی داده که ممکنست قطعات دیگری با قابلیت ۵G داشته باشند.

سخنگوی وزارت تجاری آمریکا درباب این مجوزها اظهار داشت: دولت به شکل مستمر سیاستهای مجوزدهی را دنبال می کند تا دسترسی هواوی به کالاها، نرم افزار یا فناوری که ممکنست به امنیت ملی یا منافع سیاست خارجی آمریکا لطمه بزند را محدود کند.

به گفته این منبع آگاه، وزارت تجاری اجازه افشای مجوزهای تصویب یا رد شده را ندارد.

سخنگوی هواوی هم در این زمینه اظهارنظر نکرد و تنها اظهار داشت: ما درحال قرار گرفتن در موقعیت تامین کننده قطعات جدید برای خودرو های متصل هوشمند هستیم و هدف ما کمک به سازندگان خودرو برای تولید خودرو های بهتر است.

وزارت تجاری آمریکا بعد از اینکه در سال ۲۰۱۹ هواوی را در فهرست سیاهی قرار داد که فروش کالاها و فناوری آمریکایی بدون دریافت مجوز را به این شرکت ممنوع کرد، سال قبل محدودیتهایش مقابل هواوی را تشدید و فروش تراشه هایی که در خارج از آمریکا با بهره گیری از تجهیزات آمریکایی ایجاد می شود را به هواوی ممنوع کرد. همین طور به لابی در بین کشورهای متحدش اقدام نمود تا مانع مشارکت هواوی در ساخت شبکه های مخابراتی ۵G در این کشورها شود.

هواوی در نیمه اول سال ۲۰۲۱ بزرگترین کاهش درآمد در تاریخ این شرکت را اعلام نمود. محدودیتهای آمریکا هواوی را واداشت قسمتی از کسب وکار تلفن هوشمند خودرا به فروش برساند. اریک شو، رئیس هیات مدیره چرخشی هواوی در نمایشگاه خودروی امسال شانگهای توافقاتی با سه خودروساز دولتی چینی شامل بایک برای تامین سیستم عامل خودروی هوشمند "هواوی اینساید" اعلام نمود که بارزکننده تغییر جهت هواوی به سمت خودرو های هوشمند است.

بر اساس گزارش رویترز، همین طور گفته می شود بعد از اینکه تامین کنندگان مجوز فروش دهها میلیون دلار تراشه به هواوی را از دولت آمریکا دریافت نمودند، این شرکت از آنها خواسته است باردیگر درخواست داده و مجوز فروش به ارزش یک یا دو میلیارد دلار درخواست کنند. این مجوزها بطور معمول برای چهار سال اعتبار دارند.

منبع:

1400/06/06
08:22:02
0.0 / 5
877
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین