سرمایه گذاری جدید مایکروسافت برای مقابله با باج افزار

سرمایه گذاری جدید مایکروسافت برای مقابله با باج افزار فیکس سرور: مایکروسافت در استارتاپ نرم افزاری روبریک سرمایه گزاری نموده و دو شرکت محصولاتی عرضه می کنند که به مشتریان قربانی حمله باج افزاری کمک خواهند کرد اطلاعاتشان را بدون دادن باج به هکرها بازیابی کنند.به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، این دو شرکت حاضر نشدند میزان این سرمایه گذاری را اعلام کنند. بلومبرگ به نقل از یک منبع مطلع نوشت: میزان این سرمایه گذاری حداقل دهها میلیون دلار است و ارزش روبریک را به حدود چهار میلیارد دلار می رساند. روبریک با ایده مدرنیزه کردن بازار نرم افزار پشتیبان داده، فعالیتش را شروع کرد و با فروشندگان نسل قبل مانند EMC که حالا قسمتی از شرکت دل است و وریتاس که حالا متعلق به گروه کارلایل است، به رقابت پرداخت.

مایکروسافت و روبریک مشترکا نرم افزار مبتنی بر سرویس ابری آزور را برای جلوگیری از حملات باج افزاری، شناسایی آنها و بازیابی اطلاعات گروگان گرفته شده خواهند فروخت. بیپول سینها، مدیرعامل و هم موسس روبریک اظهار داشت: این محصولات تضمین می کنند که نسخه های پشتیبان داده مشتریان و نرم افزار ابری مورد تهدید هکرها قرار نمی گیرند. این دو شرکت هم اکنون دو هزار مشتری را سهیم شده اند.

تایلر برایسون، نایب رئیس مایکروسافت در مصاحبه ای اظهار داشت: هنگامی که یک هکر به شما اعلام می کند کنترل کلیدهای دیتای شما را در دست دارد و بدون پرداخت باج نمی توانید آنها را پس بگیرید، ما یک منبع دیگر داده را داریم که به شرکت قربانی حمله کمک می نماید فورا به فعالیت عادی برگردد. راهکارهای پشتیبان زیادی وجود دارند اما آنها هم در معرض هک شدن هستند.

سلسله حملات باج افزاری امسال به وقوع پیوسته اند و در جریان آنها هکرها کنترل شبکه ها را به دست گرفته اند و درخواست باج کرده اند تا اطلاعات یک شرکت یا سازمان دولتی را پس دهند. در ژوییه شرکت کاسیا هدف حمله قرار گرفت. این شرکت آمریکایی نرم افزار برای فراهم کنندگان خدمات مدیریت شده عرضه می کرد که به نوبه خود خدمات فناوری اطلاعات برای شرکتهای کوچک و متوسط عرضه می کردند. در نتیجه هکرها موفق شدند ۱۵۰۰ شرکت را هدف حمله قرار دهند. گروه هکری REvil عامل این حمله باج افزاری بود و ۷۰ میلیون دلار برای آزاد کردن کامپیوتر های قفل شده درخواست نمود. این حمله بعد از حمله به شبکه شرکت کلونیال پایپ لاین و شرکت صنایع گوشتی جی بی اس روی داد.

حملات باج افزاری در دوران همه گیری کرونا شتاب گرفته اند برای اینکه شرکتهای بیشتری از شبکه های ابری و شبکه های شرکت برای ارتباط با کارمندانشان که برخی از آنها به دورکاری مشغول هستند، استفاده می نمایند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، روبریک در سال ۲۰۱۴ تاسیس شد و مجموعا ۵۳۳ میلیون دلار سرمایه تامین کرده است. آخرین دور تامین سرمایه این شرکت در سال ۲۰۱۹ ارزش بازار آنرا به ۳.۳ میلیارد دلار رساند. یکی از اولین سرمایه گذاران در روبریک، جان تامپسون، عضو هیات مدیره و رئیس هیات مدیره سابق مایکروسافت است که یکی از مدیران روبریک است.

منبع:

1400/05/27
23:48:58
0.0 / 5
1019
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین