ورود نسل ششم سیستم جنگ هوایی بریتانیا به مرحله مفهومی

ورود نسل ششم سیستم جنگ هوایی بریتانیا به مرحله مفهومی به گزارش فیکس سرور نسل ششم سیستم رزم هوایی بریتانیا بعد از اعطای قرارداد ۲۵۰ میلیون پوندی به شرکت ˮBAE Systemsˮ وارد مرحله مفهومی شد.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، تنها یک ماه بعد از آنکه اروپا چراغ سبز را برای توسعه نسل بعدی جت جنگنده و سیستم پشتیبانی جدید اعلام کرد، وزارت دفاع بریتانیا برنامه خویش را وارد مرحله بعدی کرد.
هواپیمای "تمپست"(Tempest) سنگ بنای سیستم هوایی رزمی آینده بریتانیا(FCAS) است. این هواپیمای جنگنده نسل ششم هواپیماهای جنگنده بریتانیا است که مقرر است در دهه ۲۰۴۰ جایگزین خیلی از جنگنده های موجود این کشور شود. البته تا تحقق این امر هنوز مدت زیادی زمان باقی است، اما اغلب سیستم های پیچیده این برنامه چند دهه است که درحال ساخت و توسعه هستند.
حالا وزارت دفاع بریتانیا یک قرارداد به ارزش حدود ۲۵۰ میلیون پوند(۳۴۷ میلیون دلار) به کنسرسیومی همچون شرکتهای تابع وزارت دفاع بریتانیا، شرکت "BAE Systems"، "لئوناردو"، "MBDA UK" و "رولزرویس" اعطا کرده تا طراحی و توسعه "FCAS" را پیش ببرند.
برپایه این قرارداد جدید، این کنسرسیوم، ابزارها و تکنیک های مورد نیاز برای توسعه و ارزیابی مشخصات نهایی طراحی و قابلیت "تمپست" را بوجود می آورد.
البته برنامه "FCAS" تنها شامل جنگنده های پیشرفته نیست. با عنایت به پیشرفت سریع هواپیماهای بدون سرنشین در جبهه های جنگ طی سالهای اخیر، برنامه "FCAS" بعنوان یک سیستم کامل درحال توسعه است که شامل استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین و همینطور انواع هوش مصنوعی و سیستم های خودران هم هست.
در بیانیه مطبوعاتی شرکت "BAE Systems" آمده است که وقتی سیستم "FCAS" تکمیل شود، با سیستم های توسعه یافته توسط متحدان بریتانیا برای عرضه توان نظامی پیشرو در جهان کار خواهد نمود.
برنامه "FCAS" بریتانیا از برنامه "ETAP" که در سال ۲۰۰۰ آغاز شد و شامل کشورهای انگلیس، ایتالیا، سوئد، اسپانیا، آلمان و فرانسه است، تکامل یافته است. برنامه اروپایی فعلی شامل کشورهای آلمان، فرانسه و اسپانیا است. در نهایت، کنسرسیوم اتحادیه اروپا هم به دنبال جایگزینی جنگنده های معروف خود بین سالهای ۲۰۳۵ تا ۲۰۴۰ است و پروژه آنها توسط شرکتهای "ایرباس"، "داسو" و "ایندرا" پیگیری می شود.
بر مبنای یک گزارش، برنامه بریتانیا علاوه بر عرضه قابلیت های فناوری پیشرفته به توانایی دفاعی این کشور، ۲۶.۲ میلیارد پوند به اقتصاد این کشور هم کمک می نماید و از ۲۱ هزار فرصت شغل پشتیبانی می کند و سرمایه گذاری، نوآوری، بهره وری و مهارت ها را در منطقه بهبود می بخشد.
"کریس بوردمن" مدیر عامل شرکت "BAE Systems" می گوید: ما درحال انجام یک برنامه بلندپروازانه برای انگلیس هستیم که توانایی پیشرفته پدافند هوایی را عرضه می دهد و می تواند با تهدیدهای آینده روبرو شود و امنیت و دفاع ملی ما را حفظ کند. این برنامه طی سالهای آینده یکی از هیجان انگیزترین دوره های تاریخ صنعت ما را نشان داده است و بعنوان یک تیم، ما این شانس را داریم که بخشی از یک اتفاق واقعاً تاریخی باشیم.
حالا به نظر می آید که زمان هیجان انگیزی برای هواپیماهای جنگنده و سیستم های دفاعی هوایی در پیش است، بخصوص با عنایت به این که روسیه هم اخیرا از جنگنده نسل پنجم خود رونمایی کرده است.1400/05/13
11:59:16
0.0 / 5
386
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین