چین یک ماهواره دیدبانی زمین پرتاب کرد

چین یک ماهواره دیدبانی زمین پرتاب کرد به گزارش فیکس سرور شرکت علوم فضایی و فناوری چین اعلام نمود این کشور یک ماهواره دیدبانی زمین معروف به ˮTianhui ۱-۰۴ˮ را پنج شنبه ۲۹ ژوئیه از مرکز پرتاب ماهواره جیوچوان در شمال غربی بیابان گبی پرتاب کرد.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از چاینادیلی، این شرکت فضایی دولتی اعلام نمود ماهواره "Tianhui ۱-۰۴ " سوار بر موشک "لانگ مارچ 2D" ساعت ۱۲: ۰۱ پس از ظهر به وقت محلی روز پنجشنبه پرتاب شد و این سیصد و هشتادو یکمین پرتاب موشک سری لانگ مارچ بود.
این ماهواره توسط شرکت "ایراسپیس دونگ فانگ هونگ"(Aerospace Dongfanghong) که شرکت تابعه آکادمی فناوری فضایی چین است، توسعه یافته و برای انجام آزمایشات علمی، بررسی منابع زمین و نقشه برداری زمین مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
نخستین ماهواره از مجموعه Tianhui ۱، ماهواره Tianhui ۱-۰۱ بود که در ماه آگوست سال ۲۰۱۰ به فضا پرتاب شد. هم اکنون هر چهار ماهواره این مجموعه به مدار پرتاب شده اند.
موشک لانگ مارچ 2D که توسط آکادمی فناوری پروازهای فضایی شانگهای توسعه یافته است، دارای وزن ۳۰۰ تن است و می تواند چندین ماهواره را به مدارهای مختلف منتقل کند. این موشک همینطور ظرفیت بارگیری تا ۱.۲ تن به مدار خورشید آهنگ معمول با ارتفاع ۷۰۰ کیلومتری را دارد که اغلب از آن برای ماهواره های آب و هوا یا سنجش از دور استفاده می شود.


شرکت علوم فضایی و فناوری چین در ابتدای سالجاری میلادی اعلام نمود که می خواهد سال جاری بیشتر از ۴۰ مأموریت پرتاب انجام دهد و مهم ترین آنها پرتاب هایی هستند که فضانوردان چینی را برای ساخت ایستگاه فضایی این کشور به فضا می فرستند.
چندی قبل سه فضانورد چینی به نامهای نی هایشنگ(Nie Haisheng)، لیو بومینگ(Liu Boming) و تانگ هونگبو(Tang Hongbo)به فضا رفتند.
چین این سه فضانورد را به سمت ماژول ایستگاه فضایی "تیانه"(Tianhe) فرستاد و مقرر است آنها به مدت سه ماه در این ماژول ایستگاه فضایی بمانند و انواع آزمایشات و فعالیتهای نگهداری را انجام دهند.
تیانه یکی از سه بخش اصلی نخستین ایستگاه فضایی توسعه یافته چین است که با ایستگاه فضایی بین المللی رقابت می کند.
ایستگاه فضایی چین حداقل ۱۰ سال در فضا خواهد ماند، در حالیکه انتظار می رود ایستگاه فضایی بین المللی در سال ۲۰۳۰ به فعالیت خود آخر دهد.
چین می خواهد تا سال ۲۰۳۰ به یک قدرت اصلی فضایی تبدیل گردد تا با رقبای خود همچون ایالات متحده، روسیه و آژانس فضایی اروپا همگام شود و پیشرفته ترین ایستگاه فضایی را که به دور زمین می چرخد، ​​ایجاد کند.
چین می خواهد تا آخر سال بعد ایستگاه فضایی خویش را کامل کند و از آن برای انجام آزمایش های علمی در شرایط بی وزنی استفاده نماید.
منبع:

1400/05/09
21:26:43
0.0 / 5
397
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین