پیش بینی سكته قلبی با كمك یك پچ پوستی

پیش بینی سكته قلبی با كمك یك پچ پوستی از آن جا که اخطار هرچه سریعتر حمله یا سکته قلبی در افراد اهمیت زیادی دارد، محققان پچ پوستی ساخته اند که با ارسال پالس های فراصوت بروز چنین خطراتی را اخطار می دهد.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از نیواطلس، این سنسور جدید با بهره بردن از سنسوری مشابه در دانشگاه "کالیفرنیا سن دیگو" به رهبری پروفسور "شنگ ژو"(Sheng Xu) تولید شده است.
این پچ پوستی که روی قفسه سینه یا گردن قرار می گیرد شامل ورقه ای نازک و انعطاف پذیر از پلیمر است که درون آن شبکه ای از مبدل های فراصوت به اندازه ی ۱۲ در ۱۲ میلی متر قرار دارند.
هم اکنون این سنسور با سیم به کامپیوتر و منبع برق وصل است اما هدف پژوهشگران تبدیل آن به سنسوری بی سیم و خودکار است.
امواج فراصوت این پچ پوستی تا عمق ۱۴ سانتی متر درون پوست نفوذ می کنند و می توان آنرا به شکلی تنظیم کرد که همه ی مبدل ها بطور همزمان امواج فراصوت تولید کنند.
همین طور می توان آنها را به شکلی تنظیم کرد که امواج را همزمان ارسال نکنند در این حالت بااینکه پرتو به وجود آمده به سمت زوایای مختلفی می رود اما سرعت زیاد آنها موجب ایجاد یک پرتو منسجم می شود. با این روش می توان بخش های مختلف بدن را اسکن کرد بدون آنکه نیاز باشد این وصله را دقیقا بالای آن نقطه بچسبانیم.


در هر دو روش، پرتوهای فراصوت از بافت های بدن رد شده و وارد عروق اصلی می شوند. سپس این پرتو با برخورد به گلبول های قرمز به سمت پچ پوستی باز می گردد.
با بررسی فرکانس بازتاب این پرتو و شدت جریان خون می توان بطور مداوم جریان خون، فشار خون و عملکرد قلب فردی که این پچ پوستی را استفاده می نماید، نظارت کرد. این اطلاعات به تشخیص مشکلات قلبی عروقی کمک می نماید.
"سای ژو"(Sai Zhou)، دانشجوی دکترا و یکی از نویسندگان این مقاله می گوید: کافی است آنرا روی پوست بچسبانید و سیگنال ها را بخوانید. این پچ پوستی نیازی به اپراتور ندارد و بیماران در آینده می توانند برای ادامه ی روند درمان خود در خانه از این سنسور استفاده کنند.
منبع:

1400/05/03
12:40:51
0.0 / 5
434
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین