تولید واكسن كووید-19 مقاوم در مقابل گرما در هند

تولید واكسن كووید-19 مقاوم در مقابل گرما در هند ۱۹ مقاوم در مقابل گرما در هند ساخته شده و نتایج پیش بالینی خوبی نشان داده است.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از نیواطلس، این واکسن می تواند تا ۳۰ روز در دمای ۳۷ درجه ی سانتی گراد پایدار بماند و محققان قصد دارند آزمایش های بالینی آنرا امسال آغاز کنند.
یکی از چالش های توزیع موثر واکسن کووید-۱۹ در سرتاسر جهان نیاز واکسن ها به ماندن در دماهای پایین بوده است. به صورت مثال، واکسن های فایزر و بیو ان تک باید در دمای منفی ۶۰ تا منفی ۸۰ درجه سانتی گراد نگهداری شوند و این مورد ارسال آنها به مناطق دور دست را دشوار می کند.
تحقیقات جدید در مورد واکسن فایزر نشان داده است که این واکسن می تواند برای مدت حداقل دو هفته در دمای معمول فریزر یعنی بین منفی ۱۵ تا منفی ۲۵ درجه سانتی گراد باقی بماند اما با این وجود انتقال این واکسن کار دشواری است.
راب گرنفل Rob Grenfell از آژانس علوم ملی استرالیا می گوید: واکسن مقاوم در مقابل گرما می تواند برای مکان های دور دست که آب وهوای گرمی دارند و زنجیره سرمایی قابل اطمینانی هم ندارند مناسب باشد.
این واکسن جدید توسط شرکت فناوری زیستی Mynvax با همکاری موسسه علوم هند ساخته شده است و به نقل از مجله ی ACS Infectious Diseases، محققان دریافتند که این واکسن آنتی بادی های خنثی کننده ی سارس-کوو-۲ را در موش ها و خوکچه های هندی بوجود می آورد.
اس اس واسان S.S Vasan یکی از نویسندگان این مقاله می گوید: داده های ما نشان داده است که این واکسن می تواند آنتی بادی های موثری برای خنثی سازی تمام گونه های ویروس همچون آلفا، بتا، گاما و دلتا ایجاد نماید.
فرمول این واکسن بگونه ای است که در دمای بالا پایدار می ماند و می تواند در دمای ۳۷ درجه سانتی گراد به مدت یک ماه و حتی در دمای جوش به مدت بیشتر از ۹۰ دقیقه سالم بماند.
محققان امیدوارند با این کار، فرآیند واکسن رسانی به مناطق دوردست را بهبود بخشند.

منبع:

1400/04/29
22:34:06
0.0 / 5
389
تگهای خبر: فناوری , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین