طراحی یك باغ-مدرسه با مسیر دوچرخه سواری بی نهایت در هند بعلاوه تصاویر

طراحی یك باغ-مدرسه با مسیر دوچرخه سواری بی نهایت در هند بعلاوه تصاویر فیکس سرور: یک مدرسه جنگلی با یک مسیر دوچرخه سواری بی نهایت در پشت بام خود در هند ساخته خواهد شد که هدف آن این است که در مورد محیط زیست و تغییرات آب و هوا به دانش آموزان بیاموزد.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، شهر پونا در هند که هشتمین شهر بزرگ این کشور پهناور و پرجمعیت است، سه ساعت از بمبئی فاصله دارد و شهری پرجمعیت است که در دهه گذشته رشد شایان توجهی از لحاظ شهرنشینی داشته است. این امر سبب بدتر شدن کیفیت هوا شده است، برای اینکه سطح آلاینده ها در این شهر هم اکنون همیشه از دستورالعمل های سازمان بهداشت جهانی(WHO) فراتر است.
حالا یک شرکت معماری جدید به نام "نودز"(Nudes) به دنبال تدبیری دراین زمینه است. این شرکت در مسابقه ای برای ساخت یک مدرسه سازگار با محیط زیست در شهر برگزیده شده و دارای یک طرح اعجاب انگیز است.


این شرکت طرح خودرا که یک ساختمان با باغ عمودی است و هوای اطراف خودرا تمیز و تصفیه می کند، به این مسابقه ارسال کرد. همین طور در پشت بام این باغ-مدرسه یا مدرسه جنگلی یک پیست دوچرخه سواری به شکل بی نهایت قرار دارد تا دانش آموزان بتوانند در آن به ورزش بپردازند.
این طرح رابطه بین طبیعت و تعلیم و تربیت را در مکان های متراکم شهری بر پایه های رشد، آموختن، استفاده مجدد و بازیافت، گیاهان و همین طور بازی و تفریح به خوبی برقرار می کند.


شرکت طراح در وب سایت خود آورده است: این پروژه دارای ۲ ساختمان استوانه ای سبز(دارای پوشش گیاهی) است که ازطریق یک مسیر حلقه ای به شکل نماد بی نهایت در پشت بام خود کنار هم نگه داشته شده است. هر استوانه دارای مراحل ساخت مرحله ای با کارهای برنامه ریزی شده است. این پروژه با هدف پویایی و فضای پر جنب و جوش برای دانش آموزان برای تعامل و یادگیری آنها ساخته خواهد شد و پوشش گیاهی آن به خوبی حفظ، رسیدگی و نگهداری می شود و دسترسی به آنها نیز برای باغبانان آسان است.


گفتنی است که سطح زیرین این مدرسه نیز دارای زمینهای تنیس و استخر خواهد بود و همین طور دانش آموزان مسئول پرورش تعدادی از گیاهان در این مدرسه خواهند بود.


سپس باغبانان حرفه ای گیاهان کاشته شده توسط دانش آموزان را بعد از اطمینان از سلامتی کافی و زنده ماندن آنها، به طبقات بالاتر منتقل می کنند. همانطور که گفته شد هدف این مدرسه آموزش تعامل با محیط زیست و شناخت تغییرات آب و هوایی به کودکان است.




منبع:

1400/04/29
12:24:16
0.0 / 5
438
تگهای خبر: آموزش , دانش , سئو , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین