مجلس به دنبال كمك است نه ایجاد محدودیت در فضای مجازی

مجلس به دنبال كمك است نه ایجاد محدودیت در فضای مجازی معاون حقوقی و پارلمانی مرکزملی فضای مجازی بر توسعه سکوهای داخلی و ساماندهی سکوهای خارجی در قانون پشتیبانی از حقوق کاربران در مجلس شورای اسلامی تاکید نمود.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، امیرخوراکیان با اشاره به جلساتی که طی ماه ها و هفته های اخیر با نمایندگان مجلس شورای اسلامی به ویژه اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس، ذی نفعان و فعالان حوزه فضای مجازی کشور داشته است، اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی در امتداد سیاست های کلان شورای عالی فضای مجازی کشور به دنبال تصویب قانون پشتیبانی از حقوق کاربران و خدمات کاربردی فضای مجازی است و هدف اصلی از این طرح قانون گذاری برای تنظیم گری است و نه ایجاد محدودیت و مسدودسازی خدمات. این نگاه به وضوح در راه اصلاح و تکامل این طرح قابل مشاهده می باشد.
وی با اشاره به همکاری خوب نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی با شورای عالی فضای مجازی در جهت ارائه طرحی جامع و کامل برای تامین انواع نیازهای خدماتی در کشور با بهترین کیفیت در فضای مجازی اشاره کرد: متاسفانه مراحل اصلاح و تکمیل این طرح به خوبی از رسانه ها اطلاع رسانی نشده و فقط طرح اولیه انتشار یافته است در صورتیکه این طرح طی جلسات گوناگون با اصلاحات و تغییرات بسیاری همراه بوده است.
معاون حقوقی و امور مجلس مرکز ملی فضای مجازی اشاره کرد: جلسات و بررسی های کارشناسی در این رابطه همچنان ادامه دارد و تمام نقدها و نظرات کارشناسی به دقت مورد توجه و بررسی قرار می گیرد.
طبق اعلام مرکز ملی فضای مجازی، خوراکیان با اشاره به اینکه خیلی از کشورها به دنبال قانون گذاری و تنظیم گری فضای مجازی می باشند، اضافه کرد: بیشتر کشورها باتوجه به گستره وسیع فضای مجازی در شئون زندگی مردم و آثار آن در زمینه های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و حتی سیاسی به دنبال ایجاد قوانین در این فضا هستند و ما نیز برای رهایی از بلاتکلیفی و حل این خلاء با مجلس شورای اسلامی به دنبال ایجاد قوانین و مقررات برای توسعه خدمات داخلی و تسهیل فعالیت کاربران در این فضا هستیم.
وی اشاره کرد: بر طبق مسائل و موارد مطرح شده در جلسات نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اعضای شورای عالی و مرکز ملی فضای مجازی به هیچ عنوان محدودیت و مسدودسازی خدمات در این طرح مطرح نبوده و به دنبال مقرره گذاری و ایجاد ظرفیت های مناسب برای تصمیم گیری لازم در این فضا بوده ایم. در همین راستا مجلس شورای اسلامی به تمامی اسناد بالادستی و سیاست های مصوب شورای عالی فضای مجازی اشراف کامل داشته و تاکید دارد تا قوانین مورد نظر در راه این سیاست ها تدوین و تصویب شود.
معاون حقوقی و پارلمانی مرکز ملی فضای مجازی اظهار داشت: توسعه اقتصاد دیجیتال، خدمات داخلی و پشتیبانی از سرویس ها، شرکتها و کسب وکارهای داخلی از با اهمیت ترین مباحث این طرح بوده و بطور جدی مورد توجه مجلس شورای اسلامی است تا این طرح در نهایت منجر به تشویق و پشتیبانی از پلت فرم ها و خدمات داخلی برای ارائه با کیفیت ترین خدمات روز جهانی به مردم شده و همین طور خدمات و خدمات ارائه شده روی پلت فرم های خارجی ساماندهی گردد.
خوراکیان اضافه کرد: از فعالان فضای مجازی و رسانه ها دعوت می شود تا با تاکید بر مباحث فنی و کارشناسی به سبب تخصصی و دانش پایه بودن این فضا بعد از اطلاع از آخرین نسخه مصوبات با اصلاحات نهایی و نه پیش نویس های ابتدایی، نقدها، نظرات و پیشنهادات خودرا مطرح کنند و مرکز ملی فضای مجازی صمیمانه از دیدگاه های نخبگان، کارشناسان، فعالان فضای مجازی و رسانه های تخصصی در این عرصه استقبال کرده و همیشه معتقد می باشد مجموع نظرات و پیشنهادهای این عزیزان در کنار نقطه نظرات مسئولان می تواند منجر به تبیین طرحی جامع و کامل شود.1400/04/27
11:28:13
0.0 / 5
380
تگهای خبر: خدمات , دانش , دیجیتال , سئو
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین