رجیستری تبلت از دوم مرداد با برند لنوو شروع می شود

رجیستری تبلت از دوم مرداد با برند لنوو شروع می شود فیکس سرور: با ادامه روند رجیستری دستگاه های سیمکارت خور، تبلت برند لنوو از تاریخ دوم مرداد و سایر تبلت ها از نهم مردادماه به محض ورود مسافران به کشور مشمول رجیستر می شوند.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، طرح احراز اصالت تجهیزات دارای سیمکارت (رجیستری) در سال 1396 شروع شد، در مرحله اول این طرح تمامی نشان های تجاری تلفن همراه تا اردیبهشت سال 1397 مشمول طرح رجیستری شدند.
با اجرای طرح رجیستری، فقط گوشیهایی که از مبادی قانونی وارد کشور شده اند، در شبکه اپراتوری کشور فعال خواهند شد. این طرح تمامی برندهای گوشی تلفن همراه موجود در بازار ایران را در بر گرفته و سبب حذف واردات گوشیهای قاچاق و افزایش واردات قانونی گوشی و تجهیزات دارای سیمکارت شد.
باتوجه به هدف اجرای رجیستری برای تمامی تجهیزات سیمکارت خور، مقرر بود بعد از گوشیهای موبایل نوبت به سایر دستگاهها برسد. درواقع مقرر بود اجرای طرح رجیستری، در دو فاز ساماندهی گوشیهای تلفن همراه و ساماندهی تبلت ها اجرائی شود، اما وزارت ارتباطات درباره علت عدم اجرائی رجیستری برای تبلت ها عنوان کرده بود که بااینکه آمادگی کامل در زمینه فنی دارد اما ملاحظاتی در زمینه بازار وجود دارد که اجرای آنرا تعویق انداخته است.
مدتی پیش انجمن وارد کنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی درباره تاخیر در اجرائی شدن رجیستری برای تبلت گفته بود بیش از ۸۰ درصد از تبلت مورد نیاز کشور به صورت غیررسمی و بوسیله قاچاق وارد می شود و طرح رجیستری هم برایش الزامی نیست. درواقع با توجه به این که رجیستری برای تبلت صورت نمی گیرد، بازار قاچاق این کالا رونق دارد و برای بازرگانان هم صرفه اقتصادی ندارد که با کالاهای آنها رقابت کنند.

رجیستری تبلت برند لنوو از دوم مرداد شروع می شود
درنهایت بتازگی اعلام گردید که رجیستری تبلت از ۲۶ تیرماه با برند لنوو شروع می شود و بعد از آن از دوم مرداد، شامل برندهای دیگر نیز خواهد بود. با توجه به این بنظر می رسد رجیستری تبلت یک هفته به تعویق افتاده است. در این راستا و به نقل از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، پیمان قره داغی -مدیرکل حفاظت از حقوق مصرف کننده رگولاتوری- از اجرای طرح احراز اصالت تجهیزات دارای سیمکارت برای تبلت ها از دوم مردادماه آگاهی داد و با اشاره به پروژه ملی پیاده سازی و اجرای فنی سامانه شناسایی تجهیزات دارای سیمکارت اظهار داشت: تبلت برند لنوو از دوم مرداد و سایر برندهای تبلت از نهم مردادماه مشمول طرح رجیستری می شوند.
وی عنوان کرد: قبل از این نیز با تصمیم کمیته راهبری طرح پیش گیری از قاچاق گوشی تلفن همراه و تجهیزات دارای سیمکارت، رجیستری ساعات هوشمند از دوازدهم تیر و تجهیزاتی مانند بارکد اسکنر، مبدل تلفن ثابت به سیار و PDA از نوزدهم تیر سال جاری شروع شده است. آن دسته از تجهیزات دارای سیمکارت که تا پیش از اجرای طرح رجیستری فعال بوده اند، مشمول این طرح نمی شوند، اما تجهیزاتی که بعد از تاریخ مشخص شده فعال شوند، مشمول رجیستری می شوند.
افرادی که دارای این دستگاهها هستند، باید تا پیش از تاریخ های تعیین شده، سیمکارت خودرا در داخل دستگاه قرار داده و آنرا روشن کرده و نسبت به برقراری تماس و ارسال پیامک اقدام نمایند و از سرویس گرفتن دستگاه خود تا پیش از زمان بندی های اعلام شده مطمئن شوند و سرویس گرفتن از دستگاه را به روز و ساعات پایانی اجرای طرح رجیستری موکول نکنند، برای اینکه ممکنست در آن ایام و ساعات، با افزایش حجم بار شبکه روبه رو شده و امکان انجام مراحل رجیستری فراهم نشود.
منبع:

1400/04/22
21:56:23
0.0 / 5
535
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین