اولین آزمایش نصب كلاهك روی یك موشك مافوق صوت

اولین آزمایش نصب كلاهك روی یك موشك مافوق صوت فیکس سرور: برای نخستین بار یک موشک هایپرسونیک یا مافوق صوت به کلاهک تجهیز شد و در نخستین آزمایش در نوع خود، اطلاعات مربوط به میزان مرگبار بودن آن جمع آوری شد.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، اسکادران ۷۸۰ آزمایشی در پایگاه نیروی هوایی "الگین" در فلوریدا اخیراً کلاهک جنگی را برای "سلاح واکنش سریع پرتاب هوایی"(ARRW) آزمایش کرده است.
این کلاهک با قابلیت چند تکه شدن و انفجار زیاد برای اولین بار روی یک موشک مافوق صوت به نام "AGM-۱۸۳A" سوار شده است که توسط شرکت "لاکهید مارتین" برای نیروی هوایی آمریکا تولید شده است.
موشک "AGM-۱۸۳A" یک موشک مافوق صوت است که توانایی دستیابی به سرعت هفت ماخ و بالاتر را دارد. این موشک بواسطه سرعت خود می تواند بعنوان یک سلاح واکنش سریع استفاده گردد که با سرعت زیاد به هدف برخورد می کند و آنرا نابود می کند.
این موشک ها برای انجام این کار با دو جزء تقویت کننده موشک و یک وسیله بهینه ساز ایرودینامیک موشک ساخته می شوند.
تقویت کننده موشک این وسیله بهینه ساز ایرودینامیک موشک را به ارتفاع و سرعت اولیه دلخواه و مقرر می رساند. سپس از آن جدا می شود و به آن اجازه می دهد یک مسیر جوی را دنبال کند و با سرعت های حتی بالاتر از هفت ماخ به سمت هدف خود حرکت نماید.
این موشک حتی در چنین سرعت بالایی نیز می تواند مانور دهد و قادر به انجام حرکت های نامنظم است که آنرا غیرقابل پیش بینی و رهگیری و هدف قرار دادن آنرا دشوار می کند.
برای افزایش ضربه و تاثیر این موشک های هایپرسونیک و اجازه دادن به آنها برای ضربه زدن به چندین هدف، از یک کلاهک با قابلیت تکه تکه شدن و امکان انفجاری بالا استفاده شده که به تازکی مورد آزمایش قرار گرفته است.
ماهیت منحصر به فرد این کلاهک جدید به شکلی است که نیروی هوایی مجبور شد از روش های جدید آزمایش، ابزار جدید و فناوری های جدیدی برای جمع آوری داده های آن استفاده نماید.
"دیوید اسپایکر" از اعضای این اسکادران آزمایش اظهار داشت: تعدادی از نخستین ها، موارد طراحی و ساخت جدید و غیرمتعارف روش ها و تجهیزات آزمایش و جمع آوری داده های تکه تکه شدن کلاهک و پردازش داده های بعد از آزمایش برای اطمینان از مشخص شدن دقیق اثرات کلاهک بود.
گفتنی است که در اوایل آوریل سال جاری یک تقویت کننده موشک هایپرسونیک بعد از قرار گرفتن زیر بال بمب افکن "B-۵۲H" در آزمایش آغازین خود شکست خورد. حالا مقرر است به زودی این تقویت کننده موشک جدید آزمایش شود. آزمایش موفقیت آمیز این موشک و کلاهک منحصر به فرد آن، دنیا را یک قدم به موشک های مافوق صوت نزدیک می کند.
منبع:

1400/04/19
18:49:03
0.0 / 5
349
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین