دیدار مقامات آمریكا و روسیه در مورد حملات باج افزاری

دیدار مقامات آمریكا و روسیه در مورد حملات باج افزاری به دنبال حملات باج افزاری به شرکتهای آمریکایی نظیر جدید ترین حمله ای که با تمرکز روی شرکت فناوری اطلاعات کاسیا انجام گرفت، مقامات بلندپایه آمریکا و روسیه هفته آینده دیدار و در اینباره گفت و گو می کنند.به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، جن ساکی، دبیر مطبوعاتی کاخ سفید به خبرنگاران اعلام نمود ما انتظار داریم هفته آینده دیداری میان مقامات بلندپایه آمریکا و روسیه با مبحث حملات باج افزاری برگزار گردد.

هکرها در حمله باج افزاری که روز جمعه انجام شد، اطلاعات صدها شرکت کوچک در سرتاسر جهان شامل شرکتهای بسیاری در آمریکا را به گروگان گرفتند. با این وجود شرکت کاسیا اعلام نمود آنها هیچگاه تهدیدی برای زیرساخت حساس آمریکا نیستند.

این حمله سایبری جدید ترین مورد از سلسله حملاتی است که ضد کسب و کارها انجام شده و اطلاعات پرارزش آنها را در برابر دریافت ارز دیجیتالی گروگان گرفته است.

اگرچه حملات سایبری سالهاست که جریان دارند اما حملات اخیر افزایش قابل توجهی داشته اند و شامل رخنه به سیستم شرکت کلونیال پایپ لاین – گرداننده بزرگترین شبکه سوخت رسانی در آمریکا – بودند که به مدت بیشتر از یک هفته به کمبود سوخت در کرانه شرقی این کشور منجر گردید.

جن ساکی اظهار داشت: پرزیدنت بایدن روز چهارشنبه با مقامات وزارت دفاع، وزارت خارجه، وزارت امنیت داخلی و جامعه اطلاعاتی به منظور صحبت درباره حملات باج افزاری و تلاشهای آمریکا برای مقابله با آن دیدار خواهد نمود.

حمله ای که به مشتریان شرکت کاسیا انجام گرفته که خیلی از آنها فراهم کنندگان خدمات مدیریت شده هستند، تأثیر مشابه حمله باج افزاری به کلونیال پایپ لاین را بر آمریکا نداشته است. با این وجود اختلالات در کشورهای دیگر جدی بوده است. در سوئد شمار زیادی از ۸۰۰ شعبه سوپرمارکت زنجیره ای کوپ به علت از کار افتادن صندوقهای پرداخت پول تعطیل شدند و همچنان فرایند احیا از این حمله را طی می کنند. البته سخنگوی این شرکت گفته است هم اکنون شمار فروشگاههای باز ما بیشتر از شعبات تعطیل می باشد.

در نیوزیلند هم ۱۱ مدرسه و چندین مهدکودک هدف این حمله قرار گرفته اند.

دیده بان امنیت سایبری آلمان (بی اس آی) اعلام نمود از قربانی شدن سه فراهم کننده خدمات فناوری اطلاعات در آلمان در حمله باج افزاری اخیر آگاه است و سخنگوی این دیده بان برآورد کرد که صدها شرکت هدف قرار گرفته اند. با این وجود مواردی که در آلمان وجود دارند، مشکلی به جدیت سوئد ندارند.

بر اساس گزارش رویترز، هکرهایی که مسئولیت این حمله را پذیرفته اند خواهان دریافت ۷۰ میلیون دلار باج برای پس دادن اطلاعات همه شرکتها شده اند اما در مکالمات محرمانه ای که با یک کارشناس امنیت سایبری و رویترز داشته اند، برای پایین آوردن قیمت پیشنهادی خود ابراز تمایل کرده اند.

منبع:

1400/04/19
11:26:34
0.0 / 5
964
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین