ابداع دستگاهی كه خونریزی ناشی از ضربات چاقو را متوقف می كند

ابداع دستگاهی كه خونریزی ناشی از ضربات چاقو را متوقف می كند یک دانشجو موفق به ابداع دستگاهی شده که می تواند خونریزی ناشی از ضربه چاقو را با وارد کردن فشار به محل خونریزی متوقف نماید و جان فرد صدمه دیده را نجات دهد.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، جوزف بنتلی(Joseph Bentley)، دانشجوی سال آخر رشته طراحی و فناوری محصول در دانشگاه لاگبورو(Loughborough) دستگاهی به نام "REACT"ساخته است که می تواند از خونریزی فرد صدمه دیده جلوگیری نماید این دستگاه در مراحل اولیه خود قرار دارد.
این دستگاه زخم های بخش هایی از بدن که درمان آنها دشوار است مانند نواحی زیر بغل، کشاله ران و شکم را مورد هدف قرارمی دهد.
فردی که مورد ضربات چاقو قرار گرفته امکان دارد در عرض پنج دقیقه جان خویش را در اثر خونریزی از دست بدهد، ازاین رو نخستین اقدام ضروری متوقف کردن خونریزی است.


امدادگرها در جعبه کمک های اولیه خود پانسمان هایی برای درمان فرد صدمه دیده دارند اما از آن جایی که پلیس ها به صورت معمول نخستین کسانی هستند که به محل حادثه می رسند بنتلی می خواست وسیله ای بسازد که برای آنها هم قابل استفاده باشد.
او می گوید "REACT" سریع تر و کارآمدتر از سایر روش های سنتی است و بعد از آنکه استفاده از آن به اتمام رسید میتوان به سادگی آنرا از بدن شخص جدا کرد.
امدادگران برای پیشگیری از خونریزی از "گاز"(نوعی پانسمان پزشکی) استفاده می نمایند و آنها را روی محل خونریزی فشار می دهند و گاهی این پانسمان را درون زخم قرار می دهند تا خونریزی متوقف شود.
انجام چنین کاری برای زخم های شکمی امکان پذیر نیست و برداشتن پانسمان در بیمارستان هم می تواند سبب خونریزی مجدد شود. اما "REACT" بدون از بین بردن لخته خون و ایجاد خونریزی از محل زخم جدا می شود.


این دستگاه از دو بخش تشکیل شده است. یک بخش سیلیکونی به نام تامپوناد(tamponade) و یک دستگاه دستی به نام "actuator"
ابتدا تامپوناد وارد زخم شده و سپس به بخش "actuator" متصل می شود. این دستگاه برپایه محل زخم فشار مناسبی به آن وارد می نماید.
چاقو نباید از محل ضربه بیرون برود چونکه سبب خونریزی می شود اما از این دستگاه میتوان هنگامی که زخم باز است بهره برد.
آقای بنتلی می خواهد اختراع خویش را در انگلستان به ثبت برساند و هدف او بهبود نمونه ی اولیه این دستگاه است.


منبع:

1400/04/12
21:48:56
0.0 / 5
396
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین