تلاش آمریكا برای توقیف دارایی های مك آفی دشوارتر شد

تلاش آمریكا برای توقیف دارایی های مك آفی دشوارتر شد فیکس سرور: مرگ هفته گذشته جان مک آفی در زندانی در اسپانیا، تلاشهای دولت آمریکا برای بازستاندن میلیون ها دلار بدهی مالیاتی این چهره جنجالی دنیای فناوری را پیچیده کرد.به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، جان مک آفی چند دهه قبل شرکت آنتی ویروسی را تاسیس کرد که همچنان نام وی را یدک می کشد. وی متولد انگلیس بود و اولین نرم افزار آنتی ویروس تجاری جهان را در سال ۱۹۸۷ ارائه کرد. وی سوم اکتبر سال ۲۰۲۰ هنگامی که قصد داشت با یک گذرنامه بریتانیایی در فرودگاه بارسلونا سوار هواپیما به مقصد استانبول شود، توسط پلیس اسپانیا دستگیر شده بود.

مک آفی سالها در فرار از دست مقامات آمریکایی زندگی کرده بود که قسمتی از آن روی کشتی تفریحی بزرگش بود. جسد وی درست چند ساعت بعد از اینکه دادگاه عالی اسپانیا حکم استرداد وی به آمریکا به بهتان فرار مالیاتی را تایید نمود، در سلول زندانش پیدا شد. طبق اعلام جرمی که ژوئن گذشته در دادگاهی در تنسی آمریکا مقابل جان مک آفی تنظیم شد، دادستانهای آمریکایی مک آفی را به عدم تنظیم اظهارنامه مالیاتی از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸ با وجود میلیون ها دلار درآمدی که از تبلیغ رمزارزها، مشاوره، سخنرانی و فروش حق داستان زندگی اش برای یک مستند داشته است، متهم کرده بودند.

طبق اسنادی که هفته گذشته از طرف دادگاه اسپانیایی انتشار یافت، مک آفی به دولت آمریکا بیش از ۴.۲ میلیون دلار بدهی مالیاتی دارد. همین طور کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا مدعی شده است مک آفی سرمایه گذاری در سکه های دیجیتالی را تبلیغ کرده است بدون اینکه افشا کند بیش از ۲۳ میلیون دلار برای این کار دریافت کرده است. وزارت دادگستری آمریکا پرونده مشابهی مقابل وی دارد.

طبق ادعانامه مقابل مک آفی، جان مک آفی با دریافت پرداختیها بوسیله حسابهای بانکی و حسابهای ارز دیجیتالی که به نام اشخاص دیگر بوده است، موفق شده است از پرداخت مالیات شانه خالی کند و اموال واقعی خودرا با ثبت آنها به نام اشخاص دیگر پنهان کند.

به گفته کارشناسان حقوقی، این حقیقت که مک آفی قبل از این که حکمی مقابل وی صادر شود، درگذشته است، به مفهوم آنست که هر گونه پرونده کیفری مقابل وی مختومه می شود.

نیک اوبرهایدن، وکیل دفاعی فدرال اظهار نمود بااینکه مرگ مک آفی به مفهوم آنست که وی هیچ گاه برای جرمی که مرتکب شده است محکوم نمی گردد اما آمریکا می تواند پرونده وی را با رفتن به دنبال پولش پیگیری کند. اما بگفته کارشناسان حقوقی، قبل از هر اقدامی باید گواهی مرگ وی از طرف مقامات اسپانیایی صادر شود. نیشای سانان، وکیل مک آفی اعلام نموده که تا زمانی که اسناد مربوطه دریافت نشود، هیچ کاری پیش نمی رود.

مقامات اسپانیایی اعلام نموده اند نتیجه کالبدشکافی رسمی ممکنست چندین هفته زمان ببرد. بر اساس گزارش روزنامه ال پاییس، کالبدشکافی اولیه نشان داده که جان مک آفی بر اثر خودکشی درگذشته است.

در این بین، همسر مک آفی و تیم حقوقی وی به شدت از اموالش دفاع خواهند کرد. این پیشگام امنیت سایبری مدعی بود درخواست استرداد وی با انگیزه سیاسی صورت گرفته و بدین سبب درست نیست. اندرو گوردون، یکی دیگر از وکلای مک آفی به یو اس ای تودی اعلام نمود ما با جدیت روی پرونده مک آفی تلاش می نماییم و آماده مبارزه برای اثبات بیگناهی وی می شویم.

جنیس مک آفی، همسر جان مک آفی روز جمعه خواهان تحقیقات درباره شرایط مرگ جان مک آفی ۷۵ ساله در سلول زندانی شد که در آنجا منتظر استرداد به آمریکا بود. وی اظهار کرده بود آخرین بار چند ساعت قبل از این که جسد بی جان همسرش پیدا شود، با وی صحبت کرده بود. وی اظهار داشت: آخرین کلماتش به من این بود که دوستت دارم و بعدازظهر تماس می گیرم. اینها کلمات کسی که می خواهد خودکشی کند، نیست. من مقامات آمریکایی را مسئول این تراژدی می دانم. به سبب اتهاماتی که با انگیزه سیاسی مقابل وی عنوان شد، همسرم حالا مرده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، دولت آمریکا حالا باید چشم انداز یک مبارزه حقوقی طولانی و پرهزینه را سبک و سنگین کند و این احتمال را در نظر بگیرد که حتی اگر اموال مک آفی پیدا شود، ممکنست پول چندانی برای گرفتن نمانده باشد. برپایه گزارشی که نیویورک تایمز در سال ۲۰۰۹ منتشر کرد، ثروت وی زمانی بیش از ۱۰۰ میلیون دلار بود اما بعد از سرمایه گذاریهای ناموفق در املاک و سهام، به چهار میلیون دلار کاهش پیدا کرد.

منبع:

1400/04/09
18:50:00
0.0 / 5
966
تگهای خبر: دانش , دیجیتال , سئو , سایبر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین