آغاز فاز دوم رجیستری

آغاز فاز دوم رجیستری به گزارش فیکس سرور با آغاز فاز دوم طرح رجیستری برای دستگاههای سیمکارت خور شامل ساعتهای هوشمند و مبدّل تلفن ثابت به سیار، لازم است افراد سیم کارت را داخل این دستگاه ها قرار داده و آنرا روشن کرده و از سرویس گرفتن دستگاه خود مطمئن شوند.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، طرح سامانه شناسایی گوشی تلفن همراه و تجهیزات دارای سیمکارت بعنوان طرح رجیستری شناخته می شود. با اجرای طرح رجیستری، صرفاً گوشیهایی که از مبادی قانونی وارد کشور شده اند، در شبکه اپراتوری کشور فعال خواهند شد. این طرح تمامی برندهای گوشی تلفن همراه موجود در بازار ایران را در بر گرفته و باعث حذف واردات گوشیهای قاچاق و افزایش واردات قانونی گوشی و تجهیزات دارای سیمکارت شد.
در این راستا، حمیدرضا دهقانی نیا -مدیرکل نظارت بر سامانه های الکترونیکی و هوشمند ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز- از آغاز فاز دوم طرح رجیستری شامل تبلت، ساعت هوشمند، بارکد اسکنر، دستیار دیجیتال شخصی معروف به PDA (Personal Digital Asistant) و مبدل تلفن ثابت به سیار (موبایل واره ها) اطلاع داد.
بر این اساس، آخرین فرصت اعمال قانون برای ساعت هوشمند سیمکارت خور، ۱۲ تیرماه ۱۴۰۰ و دستگاه بارکداسکنر، PDA و مبدّل تلفن ثابت به سیار سیمکارت خور هم ۱۹ تیرماه ۱۴۰۰ تعیین شد. همینطور زمان مشمولیت تبلت در طرح رجیستری طی چند روز آینده اعلام خواهد شد.
اگر هر فردی دستگاه سیمکارت خوری مانند تبلت، ساعت هوشمند، بارکداسکنر، PDA و مبدل تلفن ثابت به سیار دارد باید تا پیش از تاریخ های تعیین شده، سیمکارت خویش را در داخل دستگاه قرار داده و آنرا روشن کند و حتما نسبت به برقراری تماس و ارسال پیامک اقدام نماید و از سرویس گرفتن دستگاه خود تا پیش از زمان بندی های اعلام شده مطمئن شود.
سفارش می شود سرویس گرفتن از دستگاه، به روز و ساعات پایانی اجرای طرح رجیستری موبایل واره ها موکول نشود چونکه امکان دارد در آن ایام و ساعات، با افزایش حجم بار شبکه روبرو شده و امکان انجام مراحل رجیستری فراهم نشود.
همینطور حتما باید توجه گردد که در هنگام خرید، اصالت دستگاه از راه کد دستوری #۷۷۷۷* یا سایت hamta.ntsw.ir یا اپلیکیشن همتا استعلام و فقط مبادرت به خرید دستگاهی نمایند که استعلام قانونی بودن آنرا دریافت می کنند. در پاسخ استعلام اصالت، اطلاعاتی از قبیل برند و مدل دستگاه، نوع واردات، شرکت واردکننده، شرکت گارانتی کننده و تاریخ آغاز گارانتی اعلام می شود که خریدار باید حتما برند و مدل کالا را با نتیجه استعلام اصالت تطبیق دهد.1400/04/01
21:02:49
0.0 / 5
937
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین