كشف ردپایی كه ممكنست متعلق به آخرین دایناسور بریتانیا باشد

كشف ردپایی كه ممكنست متعلق به آخرین دایناسور بریتانیا باشد ردپای دایناسورهایی که ممکنست آخرین دایناسورهای بریتانیا باشند در ˮکنتˮ پیدا شد.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از گاردین، در حدود ۶۶ میلیون سال قبل یک شهاب سنگ به زمین برخورد کرد و موجب نابودی قسمتی از دایناسورهای زمین شد. اما دایناسورهای بریتانیا خیلی زودتر از این منقرض شدند یعنی در حدود ۱۱۰ میلیون سال قبل.
در آن زمان بریتانیا در محل مراکش شمالی فعلی یا جنوب اسپانیا قرار داشت، سطح آب دریاها به سرعت درحال افزایش بود و فضای زندگی دایناسورها درحال از میان رفتن بود. اما ساحلی شنی در جنوب انگلستان در نزدیکی صخره های سفید شهر دوور(Dover)، مکانی مناسب جهت زندگی بود.
دیو مارتیل(Dave Martill)، نویسنده ی این مقاله می گوید: در این مکان برای حیوانات گوشت خوار ماهی های مرده و برای گیاه خوران میزان زیادی گیاه تازه در ساحل وجود داشت.
این مکان پر از دایناسورهایی بود که در ماسه ها حرکت می کردند.


پژوهشگران ردپای فسیل شده ی چندین گونه از دایناسورها را کشف کردند. این ردپاها درون رسوبات حفظ شده اند.
این ردپاها نشان میدهد که دایناسورهای زیادی با اندازه ی متوسط در این مکان زندگی می کرده اند که شامل گونه های تروپادا، پرنده اختتام و آنکیلوسورها می شود.
مارتیل می گوید: این سنگ ها آخرین شواهد وجود دایناسور در بریتانیا است و تعجب می کنم که چرا قبل از این کسی آنرا کشف نکرده بود، برای اینکه این سنگ ها برای بیش از صدها سال در معرض نور خورشید بوده اند.
فیلیپ هادلند(Philip Hadland)، نویسنده ی اصلی این مقاله از موزه ی هستینگز(Hastings) می گوید که در سال ۲۰۱۱ کشف کرده که این سنگ ها متفاوت هستند و تصور کرده که ممکنست ردپا باشند.


استیو بروسات(Steve Brusatte)، دیرینه شناس از دانشگاه ادینبرو که در این تحقیقات شرکت نداشته می گوید: بااینکه سال ها از زمانی که دایناسورها در این ساحل راه می رفتند گذشته است اما این بخش از کنت باردیگر تبدیل به یک ساحل شده و ما می توانیم در کنار این دایناسورها حرکت نماییم. این ردپاها تازه ترین فسیل هایی هستند که تا حالا کشف کرده ایم اما ممکنست توسط آخرین دایناسوری که در بریتانیا زندگی کرده تشکیل نشده باشد و روزی ردپاهای جدیدتری کشف نماییم.1400/03/30
17:52:46
0.0 / 5
589
تگهای خبر: پژوهش , دانش , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین