چگونه همزمان چند پنجره را در كامپیوتر ویندوز 10 مشاهده كنیم؟

چگونه همزمان چند پنجره را در كامپیوتر ویندوز 10 مشاهده كنیم؟ یکی از مزایای داشتن مانیتور بزرگ، امکان مشاهده همزمان دو پنجره یا بیشتر در کنار هم در صفحه نمایش است که در ویندوز ۱۰ به سادگی امکان پذیر است.به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، در ویندوز ۱۰، تقسیم کردن صفحه نمایش کامپیوتر بین چند پنجره (ویندوز)، عملیات کپی کردن و چسباندن بین پنجره ها، مشاهده اطلاعات از منابع مختلف به صورت همزمان یا انجام چندین وظیفه به صورت همزمان راحتتر شده است. پایگاه بیزنس اینسایدر در گزارشی به بررسی چگونگی تقسیم صفحه نمایش بین دو یا چند پنجره پرداخته است.

چگونه صفحه نمایش را در ویندوز ۱۰ تقسیم کنیم؟

برای تقسیم صفحه نمایش در ویندوز ۱۰ تنها کافی است پنجره را به یک سمت صفحه نمایش کشیده یا به اصطلاح درگ کنید تا اینکه در محل قرار گیرد. سپس پنجره دیگری را برگزیده و در نیمه دیگر صفحه نمایش قرار دهید.

دستورالعمل گام به گام با کلیدهای میانبر بدین سان است:

تقسیم صفحه نمایش بین دو پنجره

۱- یکی از پنجره را از نوار عنوانش به سمت راست یا چپ صفحه درگ کنید و هنگامی که موس را رها کنید، پنجره در قالب مورد نظرتان قرار می گیرد.

۲- بعد از این اقدام، برنامه های دیگری که باز هستند، به صورت یک تصویر کوچک (Thumbnail) در سمت دیگر صفحه نمایش ظاهر می شوند.

۳- روی یک برنامه دیگر ویندوز کلیک کنید. برنامه در سمت دیگر صفحه نمایش باز می شود و شما می توانید دو پنجره در کنار هم داشته باشید.

توصیه: می توانید اندازه فضایی که هر پنجره تصرف می کند را با حرکت دادن موس بین پنجره تغییر دهید. در این وضعیت، نشانگر موس به پیکانی با دو سر تبدیل می شود و شما می توانید با کلیک و درگ، عرض هر پنجره را تغییر دهید.

تقسیم صفحه نمایش بین چهار پنجره

اگر صفحه نمایش بزرگتری دارید، می تواند حداکثر چهار پنجره را به صورت همزمان در هر گوشه صفحه نمایش داشته باشید. این فرایند مشابه کشیدن یک پنجره به هر جهت صفحه است.

۱- یکی از پنجره ها را از نوار عنوانش به یک گوشه صفحه درگ کنید. با رسیدن نشانگر موس به گوشه صفحه، صفحه نمایش فلش خواهد زد و شما چارچوبی که در آن پنجره ظاهر خواهد شد را خواهید دید. دکمه موس را رها کنید تا پنجره در محل قرار گیرد.

۲- پنجره بعدی را به گوشه دیگر همان جهت درگ کنید و باز موس را رها کنید تا پنجره در محل قرار گیرد.

۳- در فضای خالی صفحه نمایش باید تصاویر کوچک از پنجره های باز دیگری که باقی مانده اند را مشاهده کنید. روی برنامه ای که می خواهید کلیک کنید و اگر می خواهید یک سوم صفحه را بگیرد، آنرا به بخش دیگر صفحه نمایش بکشید. اگر می خواهید چهار پنجره به صورت همزمان داشته باشید، برنامه مورد نظرتان را به یکی از گوشه های باقی مانده کشانده و پنجره دیگر را انتخاب کنید تا محل باقی مانده را مشخص کنید.

هر زمان که بخواهید این وضعیت را تغییر دهید کافیست پنجره را از نوار ابزار به سمت دیگر صفحه بکشید.

میانبرهای کی بورد برای تقسیم صفحه نمایش
اگر تمایل دارید به صورت مکرر صفحه کامپیوتر را بین پنجره ها تقسیم کنید، می توانید با استفاده از کلیدهای میانبر این کار را سریعتر انجام دهید. کشاندن پنجره به سمت چپ یا راست صفحه نمایش: فشردن همزمان کلید ویندوز و کلید جهت نمای راست یا کلید جهت نمای چپ کشاندن پنجره به یک گوشه صفحه یا یک چهارم آن: کلید ویندوز به همراه کلید جهت نمای راست یا کلید جهت نمای چپ و سپس کلیدهای جهت نمای بالا یا پایین بزرگ کردن یک پنجره: کلید ویندوز به همراه کلید جهت نمای بالا تا زمانی که پنجره همه صفحه نمایش را بگیرد بزرگ کردن پنجره یک چهارم به نیم پنجره: کلید ویندوز به همراه کلید جهت نمای بالا یا جهت نمای پایین
منبع:

1400/03/30
13:50:01
0.0 / 5
1066
تگهای خبر: كامپیوتر , ویندوز
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین