معاون مركزملی فضای مجازی اعلام كرد

استفاده از رمزارزها با منشاء خارجی ترویج نمی گردد

استفاده از رمزارزها با منشاء خارجی ترویج نمی گردد معاون راهبری فنی مرکز ملی فضای مجازی اظهار داشت:  مرکز ملی فضای مجازی استفاده از رمزارزها با منشاء خارجی نظیر بیتکوین را ترویج نمی کند برای اینکه نه فقط متولی آن مشخص نبوده بلکه سرمایه گذاران آن نیز معلوم نیست.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، در چند ماه اخیر استخراج بیتکوین جنجال های بیش تری به پا کرده است. از طرفی نبود قانون مشخص برای برخورد با فعالان این حوزه که از طرف بانک مرکزی فعالیتشان غیرقانونی اعلام شده و در مقابل آن دسته که استفاده از ارز دیجیتالی را راهی برای دور زدن تحریم ها و ارزآوری می دانند و از جانب دیگر واکنش مسؤولان وزارت نیرو که افزایش مصرف برق را در فصل گرما به گردن استخراج کنندگان انداخته و هر روز یک مزرعه استخراج را با این ادعا شناسایی می کنند.
قبل از این ابوالحسن فیروزآبادی با اعلان اینکه ارزهای دیجیتال بحث مفصلی دارد، گفته بود: این که ارز دیجیتال تولید نماییم یک موضوع است، ارز دیجیتال بعنوان ابزار مبادله یک موضوع است و این که بعنوان ثروت اندوزی و سرمایه گذاری به آن نگاه نماییم، یک موضوع دیگر است. فعلا در کشور ما، تولید و استخراج رمزارزهای جهان روا بعنوان یک پروسه مثبت درحال ساماندهی است، در زمینه مبادله هم مقداری که به دور زدن تحریم ها کمک نماید، باید مورد حمایت قرار بگیرد.
در این راستا و به نقل از پژوهشگاه فضای مجازی، ابوالفضل روحانی اظهار نمود: رمزارزها بطور کلی و با مدیریت شرایطی می توانند ابزاری برای دور زدن تحریم در بعضی از معاملات باشند اما باید رویکرد ویژه ای برای برخورد با این مساله برای آن تعریف شود. مرکز ملی فضای مجازی استفاده از رمزارزها با منشا خارجی نظیر بیتکوین را ترویج نمی کند برای اینکه نه فقط متولی آن مشخص نبوده بلکه سرمایه گذاران آن نیز معین نیست.
وی افزود: نوسانات عجیب قیمت بیتکوین و تلاطم قیمتی آن در بازارهای جهانی جای پرسش دارد براین اساس سیاست مرکز این است که تشویقی در این عرصه نداشته باشیم اما در جمهوری اسلامی خصوصاً بانک مرکزی، باتوجه به اینکه رمزارزها می تواند ابزار مناسبی برای دور زدن تحریم ها برای تعدادی از معاملات باشد باید رویکرد ویژه ای برای آن تعریف شود.
روحانی با اشاره به موضوع بلاک چین و رمزارزها اظهار داشت: پژوهشگاه فضای مجازی نسبت به لطمه پذیری و ریشه استفاده از رمزارزها اقدام نموده اما از آن جا که هنوز بحث رمزارزها در بین همه مردم، ساری و جاری نشده و موضوعی فراگیر نیست و در سطح نخبگان و افراد خاص باقی مانده باید باتوجه به شرایط و برنامه ریزی انجام شده با هدف آگاه سازی این مساله نسبت به شفاف سازی موضوع رمزارزها اقدام و رویکرد جمهوری اسلامی را نسبت به این مساله تبیین کرد.1400/03/26
22:35:02
0.0 / 5
933
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین