در نشست شهر هوشمند و تحول دیجیتال تاكید شد

لزوم آشنایی مدیران شهری با حوزه ICT

لزوم آشنایی مدیران شهری با حوزه ICT فیکس سرور: یک فعال حوزه مخابرات با تاکید بر اهمیت استفاده از فناوری اطلاعات برای مشکلات شهری اظهار داشت که در صورت آشنایی اعضای مدیریت شهری با ICT، راه اندازی شهر هوشمند آسان تر می شود.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، علی مطهری از فعالان حوزه مخابرات-، در نشست شهر هوشمند و تحول دیجیتال که در سازمان نظام صنفی کامپیوتری برگزار شد، با اعلان اینکه دسترسی سهل و ارزان به اینترنت از حقوق مردم است، اظهار داشت: اگر اعضایی که با ICT آشنا هستند، در شورای شهر وجود داشته باشند، راه اندازی شهر هوشمند آسان تر می شود.
وی با تاکید بر اهمیت استفاده از فناوری اطلاعات برای مشکلات شهری بیان کرد: چند درصد سفرهای درون شهری ضرورت دارد؟ نظام اداری ما چقدر موجب افزایش سفرهای درون شهری می شود؟ آیا می توانیم سیستمی داشته باشیم که این سفرها را کم کند؟ اینها رویکرد کسی است که از ICT سردرمی آورد، این که ابزاری با نام فناوری اطلاعات می تواند با یک ساختار غیرفیزیکی و غیرحضوری هوشمندی که بتازگی مرسوم شده، این موارد را حل کند، کرونا هم این مساله را ثابت کرد و اهمیت ICT بیشتر آشکار شد.
مطهری افزود: جلساتی که بجای حضوری می تواند آنلاین برگزار شود، مراجعات غیرضروری به ساختار اداری برای دریافت مجوز، دریافت کپی مدارک در شرایطی که سازمان ها دیتابیس و پایگاه داده دارند اما یکپارچه نشده است، از مواردی است که اگر به آنها پرداخته شود، می توان قسمتی از نیاز به سفرهای درون شهری را کم کرد. همین طور نیمی از کارکنان دولت می توانند با یک نظام مدیریتی صحیح، بصورت غیرحضوری و دورکاری فعالیت هایشان را انجام دهند و ما باید از توانمندی این حوزه استفاده نمائیم.
در این جلسه همین طور مجید اورعی از اعضای سازمان نصر، با بیان ایکه مدیریت شهری بدون اتکا به فناوری اطلاعات معنا پیدا نمی کند، اظهار داشت: به همین دلیل در سازمان نظام صنفی نیز سه کارگروه تخصصی در این عرصه تشکیل شده است، کارگروه تحول دیجیتال شهری، کارگروه IoT و هوش مصنوعی و کارگروه فعالان اقتصاد دیجیتال.
منبع:

1400/03/25
23:07:04
0.0 / 5
928
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین