چند نكته درباره رویكرد نامزدهای ریاست جمهوری پیرامون دسترسی به شبكه های مجازی

چند نكته درباره رویكرد نامزدهای ریاست جمهوری پیرامون دسترسی به شبكه های مجازی به گزارش فیکس سرور یک کارشناس در ارزیابی خود از موضوعات و سوالات مطرح شده در اولین مناظره کاندیداهای انتخابات ۱۴۰۰ اظهار داشت: نامزدها باید درباره این موضوعات صحبت کنند که مشکلات مدیریت اینترنتی چه مواردی بوده و برای آن چه راهکار و برنامه ای دارند؛ باید بگویند دسترسی مردم به شبکه های اجتماعی و فضای اینترنت بعنوان دسترسی همگانی چطور خواهد بود؟


مهدیس پرپنچی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه هر روزه با مبحث سرعت و کیفیت اینترنت مواجه هستیم و احتیاج به گفتن ندارد که وضعیت اینترنت خوب نیست، اظهار نمود: طبیعتا از نامزدهای ریاست جمهوری انتظار نداریم که بگویند وضعیت اینترنت در ایران خراب است؛ همه این مورد را در هر سطحی درک می کنند اما این که چطور می توانست درست باشد و چه برنامه ای برای بهبود وضعیت دارند، اهمیت دارد. اما این سوال هم مطرح است که چه ابزاری برای اندازه گیری عملکرد دولت دوازدهم با محوریت آقای آذری جهرمی وجود دارد که مشخص نماید چه اقداماتی را برای بهبود کیفیت اینترنت انجام نداده اند؟
وی افزود: ما نمی دانیم این دولت به چه منابع و ابزارهایی نیاز داشت و آیا دسترسی به این ابزارها موجود بود و نمی دانیم موانع و محدودیت ها چه بودند. از طرفی باید قضاوت نماییم که آیا می توانست اقدامات مورد نظر را انجام دهد یا خیر و دولت بعدی چه کارهایی می تواند انجام دهد. نمی توان بدون نگاه کارشناسی درباره این مسائل قضاوت کرد. حالا باید دید کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری چه می کنند. ابتدا باید درباره ریشه های مشکلات اینترنت صحبت کنند. اگر ریشه ها عامل محدودکننده نداشته و صرفاً کم کاری کارشناسی و مدیریت بود، باید دید چطور میتوان این مسائل را حل کرد.
این کارشناس و فعال حوزه فناوری اطلاعات تصریح کرد که مساله مورد انتظار مردم در حوزه دسترسی به شبکه های اجتماعی این است که راه های محدودکننده برداشته شود و همه دسترسی برابر و آزادی به این شبکه ها داشته باشند.
پرپنچی اظهار نمود: یکی از دلایلی که هم اکنون در حوزه اینترنت، با سختی روبرو می باشیم، این است که برای خواندن خبر و نوشتن نظر در یک شبکه اجتماعی باید فیلترشکن روشن نماییم، بعد جهت استفاده از یک سایت داخلی، باید فیلترشکن را خاموش نماییم بدین ترتیب، بخشی از وقت و انرژی سر این مورد تلف می شود. از طرفی کار کردن یا نکردن فیلترشکن هم مساله ای است، چونکه درباره حفاظت از اطلاعات خودمان دغدغه داریم.
وی با اشاره به اینکه کاندیداهای انتخابات ۱۴۰۰ باید درباره این موضوعات صحبت کنند که مشکلات مدیریت اینترنتی چه مواردی بوده و برای آن چه راهکار و برنامه ای دارند، اضافه کرد: باید بگویند دسترسی مردم به شبکه های اجتماعی و فضای اینترنت بعنوان دسترسی همگانی چطور خواهد بود؛ این دو مساله ای است که باید به آن پرداخته شود. یک نکته خیلی مهم این است که مدیریت شبکه های مجازی بستن این شبکه ها نیست. این یک اشتباه بزرگ است که اگر برخی شبکه ها را بسته و دسترسی مردم قطع شود، میتوان محتوای فضای مجازی را مدیریت کرد.
این کارآفرین تصریح کرد: زمانی که شبکه های اجتماعی را محدود می نماییم، والدین به این شبکه ها دسترسی ندارند اما جوان ها به دلیل کنجکاوی، دسترسی لازم را جهت استفاده از این شبکه اجتماعی پیدا می کنند و در این صورت دیگر قادر به مدیریت آنها نیستیم. وقتی دسترسی والدین به شبکه هایی چون توییتر و یوتیوب بسته شود و فرزند خانواده مطالبی را ببیند که نمی توان سازگار با این مسائل، راه های تربیتی را برگزید، چطور میتوان نوجوان خانواده را مدیریت کرد؟
پرپنچی تصریح کرد: یکی از موضوعات مهم این است که کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری شفاف بگویند درباره دسترسی به شبکه های مجازی چه نگاهی دارند.

منبع:

1400/03/17
13:29:11
0.0 / 5
1027
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین