ساعاتی پس از چهارمین پرواز موفق در مریخ

وظیفه بعدی بالگرد نبوغ مشخص شد

وظیفه بعدی بالگرد نبوغ مشخص شد فیکس سرور: ناسا می خواهد بعد از اختتام پروازهای آزمایشی بالگرد مریخی ˮنبوغˮ از آن بعنوان پشتیبان مریخ نورد ˮاستقامتˮ(Perseverance) استفاده نماید تا جلوتر از این مریخ نورد پرواز کند و نقش دیده بان را برای آن ایفا کند.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، بالگرد فرازمینی "نبوغ"(Ingenuity) بعد از تاریخ سازی و تکمیل پنج پرواز برنامه ریزی شده خود، حالا می تواند به زودی پروازهای بلندپروازانه تری را نیز در آسمان سیاره سرخ انجام دهد.
اما ناسا اعلام نمود که بعد از انجام پروازهای آزمایشی باقی مانده می خواهد از این بالگرد در یک نقش عملیاتی استفاده نماید. ناسا می گوید، پروازهای باقی مانده شامل مانور دقیق تر، استفاده بیشتر از قابلیت های عکاسی و بیشتر، خطرپذیری قابل توجه تری خواهد بود. این یک تغییر و پیشرفت اساسی برای بالگردی است که در ابتدا فقط قرار بود نشان دهد که پرواز در جو مریخ امکان پذیر است یا خیر.
اینکه "نبوغ" این ماموریت های بلندپروازانه تر را انجام دهد، به چگونگی اجرای دو پرواز بعدی بستگی دارد. این بالگرد قرار بود چهارمین پرواز خودرا روز پنجشنبه به انجام برساند، اما با مشکل روبرو شد. اما در ساعات پایانی روز جمعه، آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا اعلام نمود که داده های دریافتی از مریخ نشان داده است که دومین تلاش "نبوغ" برای انجام پرواز چهارم بدون هیچ مشکلی انجام شده است.
با توجه به این که مریخ نورد "استقامت" برای پیمایش مسیرهای کوتاه طی چند هفته آتی برنامه ریزی شده است، ناسا می گوید که می تواند "نبوغ" را جلوتر از آن راهی کند تا نقش دیده بان و مسیریاب را برای آن ایفا کند و به جستجوی مسیرهای بالقوه و تشخیص سد معبرها بپردازد و از زمینی که پیش روی آنهاست، عکس بگیرد.
ناسا می گوید، این کار برای موفقیت ماموریت "استقامت" ضروری و حیاتی نیست، اما منافع قابل توجهی را برای ماموریت های آینده فراهم می آورد.
در هر صورت آخرین پرواز "نبوغ" پیش از اختتام ماه آگوست انجام می شود. بدین سان ناسا وقت کافی برای انجام هر کاری را که می خواهد پیش از اختتام سال با "استقامت" و "نبوغ" انجام دهد، دارد، چونکه در آن زمان قرار گرفتن خورشید بین زمین و مریخ ارتباط بین این دو سیاره را تقریباً نا ممکن می کند.
منبع:

1400/02/11
16:13:30
0.0 / 5
1015
تگهای خبر: هاست
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین