ناتو در حال ساخت تانك های مجهز به صفحه خورشیدی

ناتو در حال ساخت تانك های مجهز به صفحه خورشیدی فیکس سرور: آیا صفحات خورشیدی می توانند در حقیقت یک تانک جنگی سنگین را تامین نیرو کنند؟ ناتو در حال امتحان این روش و ساخت تانک هایی مجهز به صفحات خورشیدی است.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، "ینس استولتنبرگ" دبیرکل ناتو اخیراً در یک سمینار آنلاین تحت عنوان "ایده های جدید برای ناتو ۲۰۳۰" خواهان استفاده از صفحات خورشیدی برای کمک به نیرودهی تانک های جنگی سنگین یا هواپیماهای جنگنده و همین طور کشتی های دریایی شده است.
وی در این سمینار به این واقعیت اشاره نمود که نظامیان جهان برای جلوگیری از انتشار قابل توجه کربن دی اکسید باید اقداماتی انجام دهند.
وی توضیح داد: ناتو باید سهم خودرا انجام دهد و بررسی کند که چگونه می تواند انتشارات آلاینده ناشی از عملیات های نظامی را کم کند. ما می دانیم که تانک های جنگی سنگین یا هواپیماهای جنگنده و ناوگان دریایی مقدار زیادی سوخت فسیلی مصرف می کنند و گازهای گلخانه ای یا کربن دی اکسید ساطع می کنند، بدین سبب ما باید بررسی نماییم که چگونه می توانیم با بهره گیری از سوخت های جایگزین، صفحات خورشیدی و راه های دیگر این میزان از انتشار آلاینده ها را کاهش دهیم.
"استولتنبرگ" اصرار کرد که کاهش اتکا به سوخت های فسیلی می تواند دوام نیروهای نظامی و عملیات های نظامی را که اغلب در مناطقی انجام می شود که انتقال سوخت به آنها مانعی دیگر برای موفقیت است، افزایش دهد.
وی ادامه داد: اگر بتوانیم وابستگی خودرا به سوخت های فسیلی کم نماییم، هم میزان تولید گازهای گلخانه ای را کاهش می دهیم و هم اثربخشی نظامی و مقاومت نیروهای خودرا افزایش می دهیم. بدین سبب ما در حال کار بر روی آن با پروژه های مختلف هستیم تا بررسی نماییم که چگونه می توانیم ارتش های خودرا سبزتر و کمتر وابسته به سوخت های فسیلی نماییم.
بر اساس گزارش ها، انتشار کربن توسط نیروهای نظامی اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۹ بیش از ۲۴.۸ میلیون تن بوده است که معادل انتشار آلاینده سالانه تقریباً ۱۴ میلیون خودروی متوسط است.
در عین حال، یک مطالعه در سال ۲۰۱۹ نشان داد که ارتش ایالات متحده به تنهایی به اندازه بیش از ۱۴۰ کشور دنیا انتشار آلاینده دارد. بعنوان مثال در مورد تانک ها این گزارش نشان میدهد که میزان انتشار کربن از یک تانک جنگی ۶۰ تنی آبرامز آمریکا معادل ۱۰ خودروی مرسدس بنز است.
اما آیا صفحات خورشیدی می توانند در حقیقت یک تانک جنگی سنگین را تامین نیرو کنند؟ تامین انرژی یک تانک بوسیله فناوری خورشیدی فعلی کاملاً غیرعملی است، بااینکه پیشرفت های فناوری بهره گیری از انرژی خورشیدی مانند سلول های پروسکایت موجب بهبود کارایی و دوام آن شده است.
باتوجه به این واقعیت که فناوری خودرو های مجهز به صفحات خورشیدی هنوز در مراحل ابتدایی است و هم اکنون فقط قادر به شارژ حدود ۱۲ کیلومتر در ساعت بوسیله انرژی خورشید هستند، این فناوری هنوز راهی طولانی در پیش دارد تا به تانک ها برسد. این در حالیست که لشکر زرهی ارتش ایالات متحده روزانه به ۵۰۰ هزار گالن سوخت فسیلی نیاز دارد.
همین طور یک مطالعه جدید توضیح می دهد که چگونه می توان از سیستم های پیشران هیبریدی-الکتریکی برای کمک به تامین انرژی تانک ها و سیستم های درون آن بهره برد.
"استولتنبرگ" در این سمینار آنلاین توضیح داد: همه ما وظیفه داریم در زمینه مقابله با تغییرات آب و هوا و اقلیمی اقدامات بیشتری انجام دهیم. بنا بر این است که ما در حال بررسی این هستیم که ناتو چگونه می تواند سهم خودرا در رسیدن به عدم انتشار آلاینده ایفا کند. باتوجه به این واقعیت که ناتو بعنوان یک سازمان صلح طلبانه در اروپا ابداع شده است، مسئولیت بزرگی برای متوقف کردن بحران آب و هوایی جاری دارد.1400/01/30
14:17:32
0.0 / 5
865
تگهای خبر: آنلاین , سئو , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین