یك داروی ضد ویروس، میزان عفونت كووید-۱۹ را در ریه های همسترها كم كرد

یك داروی ضد ویروس، میزان عفونت كووید-۱۹ را در ریه های همسترها كم كرد پژوهشگران آمریکایی با کمک یک داروی ضد ویروس توانستند میزان عفونت را در ریه همسترهای مبتلا به کروناویروس کاهش دهند.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از ساینس دیلی، پژوهش جدیدی که در "موسسه ملی سلامت"(NIH) آمریکا انجام شده است، نشان میدهد که داروی ضد ویروس موسوم به "MK-4482" بطور قابل توجهی، میزان ویروس و لطمه ناشی از بیماری را در ریه همسترهای مبتلا به کروناویروس می کاهد. MK-4482 که بصورت خوراکی مصرف می شود، حالا در مرحله آزمایش های بالینی انسانی قرار دارد. "رمدسیویر"(Remdesivir) نیز یک داروی ضد ویروس می باشد که "سازمان غذا و داروی آمریکا"(FDA) آنرا جهت استفاده در مقابل کروناویروس تایید کرده اما کاربرد آن در درجه اول به تنظیمات بالینی محدود می شود.
دانشمندان دریافتند که درمان با MK-4482 در صورتیکه ۱۲ ساعت پیش یا ۱۲ ساعت بعد از آلوده شدن همسترها به کروناویروس صورت بگیرد، موثر است. داده های این پژوهش نشان می دهند که MK-4482 را می توان به تنهایی و یا به همراه داروهای دیگر برای درمان کروناویروس به کار برد.
این گروه پژوهشی در سال گذشته، نمونه ای از همستر را برای تقلید از مبتلاشدن به کروناویروس و بیماری خفیف انسان ایجاد کردند. پژوهشگران در بررسی های اخیر خود با "دانشگاه پلیموث"(University of Plymouth) انگلستان همکاری کردند.
این پروژه، سه گروه همستر را در بر داشت؛ یک گروه قبل از عفونت، یک گروه بعد از عفونت و یک گروه کنترل شده. پژوهشگران برای دو گروه نخست، MK-4482 را بصورت خوراکی در سه روز و هر ۱۲ ساعت تجویز کردند. در آخر بررسی، حیوانات هر یک از گروه ها، ۱۰۰ برابر کمتر از گروه کنترل شده، ویروس عفونی در ریه های خود داشتند. ضایعات ریه های حیوانات دو گروه درمانی، نسبت به گروه کنترل شده، بصورت قابل توجهی کمتر بود.
پژوهشگران در این پروژه، دوزهای درمانی MK-4482 را بر طبق آزمایش های پیشین صورت گرفته در همسترهای مبتلا به کروناویروس تعیین کردند. این بررسی ها نشان داد که MK-4482، در متوقف کردن تکثیر ویروس موثر است.
پژوهشگران اهتمام دارند که MK-4482 را بعنوان یک درمان بالقوه برای کووید-۱۹ ارزیابی کنند و توسعه بدهند. این دارو حالا در فاز دوم و سوم بررسی های بالینی انسانی قرار دارد.
این پژوهش، در مجله "Nature Communications" به چاپ رسید.1400/01/29
22:05:51
0.0 / 5
831
تگهای خبر: پژوهش , دانش , دانشگاه , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین