خنثی كردن ویروس های مقاوم در مقابل آنتی بیوتیك با پوشش نانوفناوری

خنثی كردن ویروس های مقاوم در مقابل آنتی بیوتیك با پوشش نانوفناوری تعدادی از پژوهشگران یک پوشش زخم نانوفناوری جدید ایجاد کردند که می تواند در مقابل ویروس ها و باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک کارآمد باشد.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از تک تایمز، نانوفناوری در فیلمهای علمی-تخیلی واقعاً محبوب است اما برخلاف آنچه توسط مرد آهنی استفاده شده است، این نوآوری بر شکست دادن عفونت های کشنده باکتریایی و قارچی متمرکز است.
توسعه دهندگان این پوشش نانوفناوری، نوآوری خویش را یک پوشش جدید از بین برنده ابرمیکروب توصیف کردند که می تواند روی کاشت و پانسمان زخم استفاده گردد. آنها همینطور ادعا کردند که این ماده جدید یکی از باریک ترین پوشش های ضد میکروبی است که هم اکنون توسعه داده شده است.
پوشش نانوفناوری جدید چقدر موثر است؟
مطالعه جدید توسط محققان و متخصصان مؤسسه سلطنتی فناوری ملبورن در استرالیا انجام شده است. آنها ادعا کردند که اگر از پوشش جدید نانوفناوری استفاده کنید، می تواند ۹۹ درصد سلول های باکتریایی و قارچی موجود در زخم آلوده را خنثی کند.
"زو شاو"(Zo Shaw) محقق ارشد این مطالعه اثربخشی این فناوری را در مقابل پنج سویه باکتری رایج آزمایش کرد. باکتری های مذکور استافیلوکوک اورئوس مقاوم به متی سیلین، اشریشیا کلی و ۵ نوع قارچ همانند Candida auris بودند.
آیا این نوآوری می تواند به بیماران کووید-۱۹ کمک کند؟
باآنکه هنوز تایید نشده که پوشش زخم نانوتکنولوژی جدید می تواند در مقابل ویروس کرونا فعلی هم موثر باشد اما کارشناسان ادعا کردند که هنوز هم می تواند به بیماران مبتلا به کووید-۱۹ کمک نماید.
آنها افزودند که یک قارچ رایج به نام Aspergillus وجود دارد که می تواند زندگی بیماران کووید-۱۹ بستری شده را تهدید کند چون که قارچ می تواند سبب عفونت های ثانویه کشنده شود.
منبع:

1400/01/29
14:19:53
0.0 / 5
1039
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین