روده ما میزان خرد و تنهایی ما را پیش بینی می كند!

روده ما میزان خرد و تنهایی ما را پیش بینی می كند! فیکس سرور: تحقیقات جدید حاکی از یک نوع خِرَد میکروبی است و نشان از این دارد که ممکنست حیات میکروبی جاری در روده های ما بتواند میزان خِرَد و حتی تنهایی ما را عیان کند.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، عقل و خرد صفتی است که همگان به دنبال دست یافتن به آن هستند تا آرامش و آسایش را در زندگی با آن تجربه کنند. در حقیقت مطالعات نشان داده است که کمتر خردمند بودن با احساس تنهایی بیشتر ارتباط دارد، اما چه می شود اگر خرد و تنهایی در حقیقت با صفات جسمی انسان مانند میکروب های موجود در روده ما در ارتباط باشد؟
در یک مطالعه جدید انتشار یافته در مجله Frontiers in Psychiatry، دانشمندان دانشکده پزشکی دانشگاه "کالیفرنیا" گزارش کردند که ممکنست ارتباطی بین خرد، تنهایی و تنوع میکروبی در روده پیدا کرده باشند.
"تانیا انگوین" سرپرست این مطالعه و استادیار روانپزشکی در دانشکده پزشکی "کالیفرنیا سن دیگو" در اطلاعیه ای اظهار داشت: ما دریافتیم که احساس تنهایی کمتر و سطح بالاتر خرد، عطوفت، حمایت اجتماعی و تعامل با غنای فیلوژنتیک بیشتر و تنوع میکروبیوم روده ارتباط دارد.
این تحقیق ۸۷ شرکت کننده از ۲۸ تا ۹۷ ساله را مورد ارزیابی قرار داد که گزارش های خودآزمایی راجع به تنهایی، خرد، عطوفت، حمایت اجتماعی و تعامل اجتماعی را گزارش کردند. پژوهشگران همین طور میکروبیوتای روده شرکت کنندگان را بوسیله نمونه های مدفوع آنها تجزیه و تحلیل کردند.
بااینکه مکانیزم هایی که ممکنست تنهایی، شفقت یا عطوفت و خرد را با تنوع میکروبی روده مرتبط کند، هنوز ناشناخته است، اما پژوهشگران دریافتند که کاهش تنوع میکروبی با بدتر شدن سلامت جسمی و روانی فرد مرتبط می باشد. بااینکه هنوز مشخص نیست که ابتدا کدام یک رخ می دهد.
پژوهشگران می گویند: ممکنست که تنهایی منجر به کاهش پایداری میکروبیوم روده و در نتیجه کاهش مقاومت و انعطاف پذیری در مقابل اختلالات مربوط به استرس شود که منجر به اثرات فیزیولوژیکی مانند التهاب سیستمیک می شود.
پژوهشگران افزودند: جوامع باکتریایی با تنوع کم ممکنست بیماری آشکار در پی نداشته باشند، اما ممکنست برای پیش گیری از بیماریها کمتر از حد مطلوب باشند. بدین سبب افراد تنها ممکنست بدین واسطه مستعد مبتلاشدن به بیماریهای مختلف باشند.
پژوهشگران همین طور اشاره کردند که برای نتیجه گیری مشخص از این رابطه به اطلاعات بیشتری همچون شبکه های اجتماعی افراد، رژیم غذایی و درجه انزوای اجتماعی عینی نیاز دارند، اما مطمئناً بین خرد، تنهایی و روده رابطه ای وجود دارد.
منبع:

1400/01/10
00:30:54
0.0 / 5
988
تگهای خبر: پژوهش , دانش , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین