دبیر شورای عالی فضای مجازی مطرح كرد

كمك به تولید محتوا با پرداخت منابع به صداوسیما

كمك به تولید محتوا با پرداخت منابع به صداوسیما فیکس سرور: بگفته دبیر شورای عالی فضای مجازی، نظارت بر حوزه فضای مجازی بر عهده مرکز ملی فضای مجازی است و هزینه ای که به صداوسیما داده می شود، برای نظارت نیست، بلکه به تولید محتوا کمک می نماید.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- مدتی پیش به اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی و افزایش ۳۰۰۰ میلیارد تومانی مالیات اپراتورها و اختصاص آن به برخی دستگاهها همچون صداوسیما برای امورات نظارتی اشاره و اینطور عنوان نمود که تصویب این بند در تبصره ۶ بودجه باعث افزایش چشم گیر قیمت بسته های اپراتورها خواهد شد. این مساله البته جنجال های زیادی درباره افزایش قیمت به پا کرد و درحالی که مسئولان وزارت ارتباطات به احتمال افزایش قیمت اینترنت تاکید داشتند، نمایندگان اصرار داشتند که اینترنت نباید گران شود.
بعد از آن نمایندگان مجلس ایرادات شورای نگهبان به لایحه بودجه را اصلاح کردند و در نهایت عنوان شد که حق الامتیاز و حق السهم دولت از کارورهای ارائه دهنده خدمات مخابراتی، ۱۰ درصد افزایش یافته و قسمتی از منابع حاصل از این افزایش صرف نظارت بر تولید محتوا می شود. بدین ترتیب که مسؤولیت صدور مجوز و تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر و نظارت بر آن، منحصراً بر عهده سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر (ساترا) سازمان صداوسیما است. سازمان صداوسیما موظف است در امتداد حفظ ارزش های ایرانی – اسلامی و نظام خانواده بر تمام مراحل تولید آثار حرفه ای در فضای مجازی نظارت کند و ضمن ارتقای کیفی تولیدات از اثرات سوء آن در جامعه جلوگیری به عمل آورد.
دراین راستا سید ابوالحسن فیروزآبادی -دبیر شورای عالی فضای مجازی- در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه اگر تولید محتوا یک موضوع حاکمیتی باشد، همه چیز حاکمیتی است، اظهار داشت: نظارت بر حوزه فضای مجازی بر عهده مرکز ملی و دبیرخانه شورای عالی فضای مجازی است. هزینه ای که به صداوسیما داده می شود هم فقط برای نظارت نیست، بلکه برای تولید محتواست و به تولید محتوا کمک می نماید.
او همین طور درباره نقش ساترا در عرصه تولید محتوای فضای مجازی، اظهار نمود: فکر نمی کنم ساترا به حوزه تولید محتوا وارد شود، این سازمان برای تنظیم مقررات و صدور مجوز است. البته مجلس اگر مصوبه ای داشته باشد، قانون و برای همه لازم الاجراست و باید اجرائی شود و اما اگر مشکلاتی وجود دارد، باید بررسی شود.

منبع:

1399/12/30
14:45:49
0.0 / 5
962
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین