رونق كسب و كار روستاییان با سامانه روستابازار پست

رونق كسب و كار روستاییان با سامانه روستابازار پست به گزارش فیکس سرور مدیرعامل شرکت ملی پست ایران اظهار داشت: با راه اندازی سامانه «روستابازار» و فراهم آوردن امکان فروش صنایع دستی و تولیدات روستاییان در این بازار، کسب و کار ساکنان روستاها و مناطق کمتر توسعه یافته رونق می یابد.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، رمضانعلی سبحانی فر -مدیرعامل شرکت ملی پست ایران- با اعلان اینکه این بستر در جهت اجرای مصوبات سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به سیستان بلوچستان، بوجود آمده است، اضافه کرد: سامانه روستابازار به آدرس rustabazar.post.ir دسترسی سهل تولیدکنندگان صنایع دستی و محصولات کشاورزی و دامی به بازارهای داخلی برای فروش بدون واسطه را بوجود آورده است.
طبق اعلام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وی با تکیه بر اینکه کمتر از دو ماه از این مصوبه می گذرد و تابحال ۵۰ غرفه در این سامانه توسط روستاییان بوجود آمده است، اضافه کرد: تولیدکنندگان صنایع دستی و محصولات کشاورزی و... می توانند با ثبت نام در اینسامانه غرفه ای در اختیار گرفته و به فروش تولیدات خود بپردازند.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، همکاری با دیگر سازمان ها و نهادهای مرتبط همچون دهیاری ها و اتحادیه تعاونی های روستایی و همینطور اطلاع رسانی به روستاییان و تولیدکنندگان را در این رابطه مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت: پست با تعهد قبول مرسولات روستاییان و ارسال به آدرس خریدار در سرتاسر کشور در کمترین زمان، زمینه پرداخت الکترونیکی آنرا هم فراهم آورده است.
سبحانی فر ضمن اشاره به اینکه از ۵۰ غرفه ایجادشده، حدود غرفه در ارتباط با روستاییان استان سیستان و بلوچستان است، اضافه کرد: کمک به محرومیت زدایی از روستاییان این استان، یکی از مهم ترین اهداف راه اندازی روستابازار است. به همین دلیل در جهت اجرای مصوبات سفر وزیر به این استان، طی دو ماه گذشته ۲۵۰ نقطه پستی مانند دفاتر نمایندگی، خدمات روستایی یا دفتر پستی دولتی در روستاهای سیستان و بلوچستان فعال گردیده است.
منبع:

1399/12/12
10:13:40
0.0 / 5
967
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین