هشدار بیل گیتس در مورد بحرانی بدتر از كرونا

هشدار بیل گیتس در مورد بحرانی بدتر از كرونا فیکس سرور هشدار بیل گیتس در مورد بحرانی بدتر از کرونا


به گزراش ایسنا و به نقل از فاکس بیزنس، "بیل گیتس" بنیان گذار مایکروسافت به دنبال بحران انرژی که این روزها گریبان گیر ایالت تگزاس در آمریکا شده است، به اطلاعاتی دراین زمینه و موضوع انتشار کربن اشاره داشت.
وی که از ثروتمندترین افراد دنیا و در عین حال از بخشنده ترین آنها نیز هست، هشدار داد که اگر جهان تا سال ۲۰۵۰ به عدم انتشار کربن نرسد، عواقب ناگواری در انتظارش خواهد بود.
"گیتس" در کتاب جدید خود به نام "چگونه از یک فاجعه آب و هوایی جلوگیری کنیم" می گوید لازم است که دنیا برای جلوگیری از یک فاجعه طی ۳۰ سال آینده ۵۱ میلیارد تن انتشار فعلی کربن را به صفر برساند.
وی به "کریس والاس" مجری برنامه "فاکس نیوز یکشنبه" اظهار داشت که مهاجرتی که ما حاصل از جنگ داخلی سوریه شاهد آن بودیم، تا حدودی هم به شرایط اقلیمی مربوط بود. اما ما اگر تا سال ۲۰۵۰ انتشار کربن را به صفر نرسانیم، شاهد موج مهاجرتی جدیدی به میزان ۱۰ برابر بیشتر از مهاجرت سوری ها خواهیم بود، برای اینکه مناطق استوایی غیرقابل زندگی خواهد شد.
وی ادامه داد: ما در طول تابستان قادر به کشاورزی یا بیرون رفتن نخواهیم بود. آتش سوزی های بزرگ رخ خواهد داد و حتی کشاورزی در جنوب ایالات متحده به طرز شایان توجهی افت می کند.
گیتس در ادامه اظهار داشت که این رویداد، تلفات جانی بمراتب بیشتری نسبت به بدترین موج شیوع ویروس کرونا خواهد داشت.
وی اظهار داشت: بی ثباتی بطور کلی پنج برابر مرگ و میر بیشتری نسبت به اوج بیماری همه گیر کووید-۱۹ به بار خواهد آورد که هر ساله نیز افزایش خواهد یافت.
گیتس درباره هدف گذاری سال ۲۰۳۰ برای رسیدن به عدم انتشار کربن اظهار داشت: این [هدف] کاملاً غیر واقع بینانه است و حداقل ۳۰ سال طول می کشد تا به این مهم دست یابیم.
در صورتیکه "گیتس" متهم است که برخلاف گفتگو در مورد لزوم کاهش میزان انتشار گازهای گلخانه ای، خودش در یک خانه بزرگ زندگی می کند و با هواپیمای شخصی پرواز می کند که هر دو عامل انتشار کربن هستند، می گوید که سایر اقداماتش این ها را جبران می کند.
وی می گوید: من با خرید سوخت پاک هواپیما و تامین بودجه برای جذب کربن و تامین اعتبار پروژه های مسکن ارزان جهت استفاده از برق بجای گاز طبیعی، انتشار کربن توسط خودرا جبران می کنم. وی همین طور اشاره کرد که این تلاش ها چقدر گران بوده است و اظهار داشت که این هزینه ها باید کم شود.
"گیتس" که یک کارآفرین متبحر است که ده ها هزار شغل به وجود آورده و به صورتی ایالات متحده را بعنوان رهبر فناوری در سراسر جهان معرفی کرده است، اظهار داشت که تغییر به سمت انرژی پاک، لازم است و این امر سبب رشد قابل توجه موقعیت های شغلی برای مهندسان می شود.



1399/12/04
13:53:26
0.0 / 5
1127
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین