تامین كننده اصلی زیرساخت انتقال در سراسر كشور كیست؟

تامین كننده اصلی زیرساخت انتقال در سراسر كشور كیست؟ فیکس سرور: رویکرد نوین مشتریان و استفاده بیش از پیش آنها از شبکه های اجتماعی سبب شده زمانی که مشترک بسته های اینترنت تلفن همراه را استفاده می نماید، ممکنست پهنای باند بالا و مناسبی را در اختیار مشترک قرار ندهد، پس با فراهم بودن پهنای فیبرنوری در حوزه ارتباطات ثابت مشتریان همراه نیز می توانند از خدمات شبکه ثابت و بین اپراتوری استفاده کنند.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، در دنیای مدرن، ارتباطات نقش تعیین کننده‏ ای در توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ایفا می‏کند. پس مخابرات بهترین و برترین ابزار برای این تبادل است. کشورهایی که از تکنولوژیهای جدید و نوآوری برای کسب جایگاه بازار بهره می گیرند، حالا در حال ایجاد زیرساخت های دیجیتال قوی تر و نیروی کار سازگارتر با دنیای دیجیتال هستند.
در این میان ارتباطات ثابت نقشی انکارناپذیر در جوامع امروز دارد و شبکه های پهن باند ثابت در سراسر دنیا تبدیل به بخش حیاتی و ضروری جوامع تبدیل گشته است. کشورهایی که دارای زیرساخت پهن باند مناسب و وسیع تری هستند با پیشی گرفتن از خط مشی های اینترنت اشیا و شهرهای هوشمند و... می توانند به دنبال بازارهای جدید کسب وکار باشند.
رویکرد نوین مشتریان و استفاده بیش از پیش آنها از شبکه های اجتماعی سبب شده زمانی که مشترک بسته های اینترنت تلفن همراه را استفاده می نماید، ممکنست پهنای باند بالا و مناسبی را در اختیار مشترک قرار ندهد، پس با فراهم بودن پهنای فیبرنوری در حوزه ارتباطات ثابت مشتریان همراه نیز می توانند از خدمات شبکه ثابت و بین اپراتوری استفاده کنند.
بدیهی است شرکت های ارائه خدمات ICT با بهره گیری از زیرساخت شبکه های ثابت می توانند به سمت رونق کسب وکار حرکت کنند. خوشبختانه شرکت مخابرات ایران بعنوان بزرگترین اپراتور مخابراتی کشور هم در بخش ثابت و هم در بخش همراه، تامین کننده اصلی زیرساخت انتقال در سراسر کشور است.
در همین راستا شرکت مخابرات ایران برمبنای تفسیر اصل ۴۴ قانون اساسی و ابلاغ آن توسط مقام معظم رهبری بعنوان یکی از مهم ترین شرکت های خدماتی کشور در سال ۱۳۸۸، به صورت صددرصد خصوصی شده و سهام آن بیش از یک دهه است که در بازار بورس با نماد اخابر معامله و خرید و فروش می شود.
این مساله نخستین مطلبی را که به اذهان متبادر می سازد، عدم استفاده از بودجه عمومی سالیانه دولت و دست نبردن به هزینه کرد جاری کشور و عدم اختصاص ردیف بودجه به شرکت مخابرات ایران از شروع سال ۱۳۸۹ در قالب ردیف بودجه های عمومی دولت می باشد.
از آن رو، شرکت مخابرات ایران اعلام نموده که بعنوان مهم ترین نهاد توسعه ارتباطات کشور در مقاطع مختلف با همکاری وزارت ارتباطات، توسعه شبکه را به رغم تمام محدودیت های مالی، هیچ گاه فرو نگذاشته است. شاهد این امر، تغییر اساسی شبکه زیرساخت تلفن ثابت کشور و تبدیل زیرساخت قدیمی PSTN به شبکه NGN/IMS است که فضای دیجیتال را در سرویس تلفن ثبت شروع کرد و امکان پیشرفت و توسعه مخابرات را در سراسر کشور مهیا ساخت.
تعرفه های تلفن ثابت از سال ۱۳۸۲ تا حالا که نزدیک ۱۷ سال است، هیچ افزایشی به خود ندیده و دست کم با ارائه و اجرای همکدی بعنوان یک طرح ملی در سال ۱۳۹۳، تعرفه های مخابرات با کاهش قابل توجهی نیز رو به رو شد.
اما شرکت مخابرات ایران اساس کار را بر توسعه دیتا و تلفن ثابت قرار داد و بر همکاری گسترده با FCP ها برای تحقق بازی برد-برد در بازار ارتباطات کشور تلاش می کند. به عبارت دیگر، خدمات مخابرات در کشور به استثنای پهنای باند که دولتی است و در انحصار وزارت ارتباطات است، به هیچ وجه انحصاری نیست.
فعالیت شرکت های ارائه کننده خدمات (pap-fcp ) در کنار شرکت مخابرات و ارائه خدمات از طرف آنها و همکاری با وزارت ارتباطات تاییدی بر این ادعاست. هم اکنون حدود ۵۰ درصد بازار اینترنت در اختیار آنهاست. اپراتورها با بیان درخواست نیاز در استفاده از بستر مخابراتی با پرداخت هزینه های تعیین شده می توانند از این بسترها استفاده کنند.
تا حالا تمام تلاش بخش های مختلف ستادی، فنی و مناطق در شرکت بر این استوار است که در کمترین زمان ممکن و با بیشترین کیفیت به تمام درخواست های اپراتورها پاسخ داده شود. هر چند طی ۱۰ سال تعرفه واگذاری سیم مسی به این شرکتها ثابت است.
فارغ از این فضا مقایسه ای کوتاه با شرایط شرکت مخابرات ایران در سالهای اخیر در وضعیت تعرفه و مقایسه آن با افزایش سالیانه تورم در بخش های آب، برق، گاز و... تنها و تنها نشان دهنده این نکته است که تمام شرکت های دولتی با وجود استفاده از بودجه عمومی دولت، هر ساله میزان تعرفه خدمات خودرا به اندازه نرخ تورم افزایش داده اند و در این میان، شرکت مخابرات ایران تنها شرکتی که هیچ تغییری در تعرفه خدمات آن در مدت ۱۵ سال اتفاق نیفتاده است.
طبق اعلام شرکت مخابرات ایران، همه واقفیم که در عصر ارتباطات، این شرکت که خصوصی شده، در این کشور، نقش آفرینی مثبت خودرا به بهترین وجه انجام می دهد و بر تمام بازیگران صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور فرض است، این شرکت ملی را که اغلب در اذهان اکثریت ایرانیان بعنوان نماد صنعت ارتباطات کشور و بعنوان قدیمی "مخابرات"، برابر با تمام حوزه ICT، شناخته می شود، روز به روز و بهتر از گذشته، شکوفا و موفق تر سازند.
منبع:

1399/11/19
23:50:31
0.0 / 5
1347
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین