زمین تا چند روز دیگر قمر دوم خویش را برای همیشه از دست خواهد داد!

زمین تا چند روز دیگر قمر دوم خویش را برای همیشه از دست خواهد داد! فیکس سرور زمین تا چند روز دیگر قمر دوم خویش را برای همیشه از دست خواهد داد!


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از لایوساینس، قمر دوم زمین چیست؟ ستاره شناسان آنرا "۲۰۲۰ SO" می نامند. جرمی کوچک که در ماه سپتامبر ۲۰۲۰ جایی میان سیاره ما و ماه در مدار زمین قرار گرفت. ماهواره های موقت این چنینی را قمر کوچک می نامند. بااینکه ماه نامیدن این جرم کمی فریبنده است. در دسامبر ۲۰۲۰ پژوهشگران ناسا متوجه شدند که این شی یک سنگ فضایی نیست بلکه باقی مانده ی پیشران یک موشک متعلق به سال ۱۹۶۰ است که در ماموریت سفر به ماه امریکن سرویر(American Surveyor) مورد استفاده قرار گرفته بود.
این قمر کوچک که نمی توان آنرا ماه به حساب آورد نزدیک ترین فاصله اش به زمین را در اول دسامبر ۲۰۲۰ داشت یک روز قبل از آن که ناسا ماهیت آنرا کشف کند. اما این ناقمر برای دور پایانی بازخواهد گشت. قمر کوچک "SO ۲۰۲۰" در تاریخ ۲ ام فوریه در روز سه شنبه به زمین نزدیک خواهد شد و بطور تقریبی در فاصله ۱۴۰ هزار مایلی زمین(۲۲۰ هزار کیلومتری ) قرار خواهد گرفت. میزانی معادل ۵۸ درصد مسافت بین ماه و زمین و بعد از آن به سمت فضا خواهد رفت و مدار زمین را در ماه مارس برای همیشه ترک خواهدنمود. بعد از آن این قمر کوچک به مدار خورشید خواهد پیوست. مرکز برنامه ی تلسکوپ مجازی(The Virtual Telescope Project) در رم مراسم خداحافظی آنلاینی در شب اول فوریه برگزار خواهدنمود.
ناسا متوجه شده است که این شی در طول دهه ها بارها به زمین نزدیک شده است. حتی در سال ۱۹۶۶ که این سازمان کاوشگر ماه "سرویر۲"(Surveyor ۲) را به وسیله پیشران قنطورس(Centaur) به فضا فرستاد. این کاوشگر نخستین و مهم ترین سرنخ در مورد اینکه این قمر ساخت دست بشر است به دانشمندان داد. آنها خاصیت های شیمیایی این قمر را با موتور دیگری که از سال ۱۹۷۱ در مدار می گشت مقایسه کردند و مصنوعی بودن این قمر را تایید کردند.
منبع:

1399/11/11
21:52:27
0.0 / 5
912
تگهای خبر: آنلاین , پژوهش , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین