ارزان ترین منطقه جهان برای استخراج بیت كوین

ارزان ترین منطقه جهان برای استخراج بیت كوین به گزارش فیکس سرور منطقه اسکاندیناوی به لطف کاهش قیمت برق یک مرتبه دیگر به منطقه جذابی برای استخراج ارزهای رمزنگاری شده تبدیل گشته است.به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، بارانی ترین آب و هوا در ۲۰ سال قبل تولید نیروگاههای برق آبی را افزایش داده و قیمت برق در سوئد و نروژ را به یکی از ارزانترین قیمتهای برق در جهان تبدیل نموده است. اشباع تولید برق که مهمترین ماده خام در استخراج سکه های مجازی است، با سالی مصادف شده که قیمت بیت کوین سه برابر شده است.

این ارزهای دیجیتالی در مزرعه های کامپیوتری عظیم استخراج می شود که الگوریتمهای پیچیده ای را در سالنهایی به بزرگی آشیانه های فرودگاه پردازش می کنند. برق در این فرایند بسیار ضروریست و عملیات استخراج بیت کوین گاهی به اندازه ۷۰ هزار خانه برق مصرف می کند. دینامیکهای فعلی بازار به استخراج کنندگان بزرگ بیت کوین جایگزینهایی برای کشورهایی مانند چین، قزاقستان و کانادا که معمولا محل استخراج بیت کوین هستند، فراهم نموده اند.

پس از چند سال حاشیه سود ضعیف به علت هزینه های بالاتر برق و قیمتهای پایین اغلب ارزهای مجازی، اقبال به استخراج کنندگان بیت کوین رو کرده است. خیلی از ماینرها که به این منطقه جذب شده بودند در جریان آخرین افزایش در سال ۲۰۱۷ آنرا ترک کردند.

فیلیپ سالتر، مدیر عملیاتهای شرکت جنسیس ماینینگ که دیتا سنتری در شهر "بودن" سوئد اداره می کند، در اینباره اظهار داشت: کسانی که مانند ما در دوره دشوار ماندند، حالا کاملا راضی هستند. زمانی بود که به هیچ وجه سود نمی کردیم اما در طول سال قبل سودآوری ما بیشتر از سه برابر شده است.

آب و هوای بارانی غیرمعمول به همراه دمای هوای ملایم ذخایر آبی در منطقه اسکاندیناوی را به بالاترین سطح در بیشتر از ۲۰ سال قبل رسانده و این منطقه را با ظرفیت تولید فراوانی روبرو کرده است. در نتیجه قیمتهای برق برای دوره های طولانی به زیر صفر سقوط کرد. میانگین قیمتهای سال جاری حدود یک سوم قیمت برق در آلمان است که بزرگترین بازار برق اروپا به حساب می آید.

نروژ در بین ۳۰ عضو آژانس بین المللی انرژی، سال قبل ارزانترین قیمت برق را برای کاربران صنعتی داشت. همینطور در نیمه اول سال ۲۰۲۰ ارزانترین قیمت برق غیرخانگی در اتحادیه اروپا را داشت و با فاصله اندکی بالاتر از ایسلند قرار گرفت که یک مکان جذاب دیگر برای استخراج ارز دیجیتالی است.

مزیت محیط زیستی اصلی استخراج ارز دیجیتالی در منطقه اسکاندیناوی این است که تولید برق حدودا بدون انتشار آلایندگی صورت می گیرد و شامل تولید برق آبی، هسته ای و نیروی بادی است. این مورد برای خیلی از سرمایه گذاران موسسه ای که به ارزهای دیجیتالی جذب شده اند، به میزان فزاینده ای اهمیت یافته و یکی از علل اصلی جهش اخیر قیمتها بوده است. استخراج ارز دیجیتالی از منطقه اسکاندیناوی پروفایل ریسک سیاسی بیت کوین را می کاهد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، مقایسه قیمت برق در جهان به علت تفاوتهای مالیات، هزینه و یارانه میان صنایع و مناطق، دشوار است. در یک بررسی بانک جهانی که به مقایسه هزینه های برق یک انبار فرضی در پایتخت هر کشور پرداخته بود، کشورهای سوئد و نروژ پایینتر از چین اما بالاتر از سایر مناطق استخراج ارز دیجیتالی مانند قزاقستان و مغولستان قرار گرفتند.

هزینه برق اهمیت بیشتر از این هم پیدا خواهد نمود چونکه محاسبات مورد نیاز برای تولید هر بیت کوین به صورت پیوسته افزوده می شود.
1399/10/08
13:13:29
0.0 / 5
1187
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین